30 березня
Завантажити ще

Власники квартир на Київщині не можуть потрапити до своїх осель

Власники квартир на Київщині не можуть потрапити до своїх осель

Власники квартир ЖК «Центральний Преміум», що в Ірпені, не можуть отримати ключі від придбаного житла. Мова про 300 родин, майно яких постраждало внаслідок війни. На його відновлення інвестори сплатили представникам компанії-забудовника по 30 дол. за кв.м. Остання обіцяла не лише відновити оселі, а й повернути кошти власникам житла за рахунок компенсації від Держави. 

Втім, з плином півроку ситуація залишається незмінною. Забудовник позбавив інвесторів не лише квартир, а й коштів, сплачених за їх відновлення. Тож квартири «Центральний Преміум» лишаються непридатними для життя. Натомість, роботи по відновленню комплексу ведуться в частині комерційної нерухомості. 

Так, журналісти з’ясували, чи можуть ошукані інвестори розраховувати на підтримку місцевої влади. Виявилося, що у міськраді про конфлікт знають, однак обіцяти допомогу жителям «Центральний Преміум» не поспішають. 

Олександр Пікулик, забудовник ЖК «Центральний Преміум», депутат Ірпінської міської ради

Олександр Пікулик, забудовник ЖК «Центральний Преміум», депутат Ірпінської міської ради

- Так, я депутат міськради, але ж це не мій округ. Та й Пікулик (Олександр Пікулик, забудовник ЖК «Центральний Преміум», депутат Ірпінської міської ради. - Ред.) сам депутат – телефонуйте йому, - заявив депутат Ірпінської міської ради Андрій Літвінов.

- Я бачила повідомлення в пресі про цю ситуацію. Але поки що не можу ніяк це прокоментувати. Це потрібно зустрічатися з людьми, із забудовником, і з’ясовувати, в чому там причина, - коментує депутат Ірпінської міськради Тамара Буренко.

На запитання журналістів, чи можна ініціювати обговорення проблеми на сесії міськради, Буренко відповіла, що навряд чи, оскільки Пікулик не є частим «гостем» засідань. 

Сам Пікулик спілкуватися із журналістами не захотів, доручивши це зробити представникам керуючої компанії ЖК. Виявилося, що забудовник своєї вини не визнає та обіцяє цьогоріч видати людям довгоочікувані ключі. 

На доступ до своїх приміщень сподіваються і власники комерційних площин. За словами одного з інвесторів, не зважаючи на те, що всі роботи в офісній частині ЖК вже завершені, підприємці не можуть розпочати роботу. 

- Офіси повністю відремонтовані – відновлено навіть дорогий керамогранітний фасад, але ми не маємо до них доступу та не можемо там працювати. Наразі таку можливість має лише відділ продажу ЖК та банк, що орендує приміщення у Пікулика, – зазначає підприємець. 

Нагадаємо, що це далеко не перший конфлікт жителів міста із Пікуликом. Так, мешканець Ірпеня Максим Мозговий розповів, що потерпав від дій забудовника близько 5 років.

- Все почалося років 5-6 назад, коли він почав будувати свій перший будинок. Тоді він викуповував землю у моїх сусідів. Мій дім теж розташований поряд з ЖК. І він (Пікулик. - Ред.) запропонував мені продати землю в обмін на будинок в іншому місці, з якось доплатою. Я відмовився, і мене почали виживати.

Його робітники і машинами щось мені пошкоджували, і виноград травили, і горіх. Тиск був серйозний, дуже неприємна ситуація. І ніякі звернення  до правоохоронців, та й до місцевих органів нічим мені не допомогли, - згадує він.