Завантажити ще

Російські хакери намагалися проникнути до комп'ютерних мереж українських багатоповерхівок

Російські хакери намагалися проникнути до комп'ютерних мереж українських багатоповерхівок
Фото: т.ме/СБУкр

Кіберфахівці Служби безпеки України нейтралізували російську атаку хакерів на електронні системи житлової інфраструктури в одному з прикордонних регіонів України. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

- Через Wi-Fi-мережу багатоквартирних будинків хакери хотіли дистанційно підключитися до системи відеоспостереження за територією житлових комплексів та прилеглих автомобільних доріг. Вони планували мати прихований канал для збору даних щодо ситуації у місті, - зазначили у спецслужбі.

Росіян також цікавили дані про адреси проживання українських правоохоронців та можливе переміщення військової техніки. Проте співробітники СБУ своєчасно викрили спробу росіян проводити розвідувально-підривну діяльність у прикордонному регіоні.

Силовики встановили, що до кібератаки причетне підконтрольне спецслужбам РФ хакерське угруповання, що спеціалізується на зламах електронних систем інфраструктурних об'єктів. На підставі зібраних фактів правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 361 Кримінального кодексу (несанкціоноване втручання у роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).

СБУ попереджає, що такі атаки можуть відбуватися і надалі. Тому спецслужба просить українців бути уважними, більше уваги приділяти захищеності своїх комп'ютерних мереж, використовувати для цього складні паролі та періодично змінювати їх.