5 лютого
Завантажити ще

Директорка НВК №66 у Дніпрі: Доля всіх загиблих та постраждалих пов’язана з нашою школою

Директорка НВК №66 у Дніпрі: Доля всіх загиблих та постраждалих пов’язана з нашою школою
Фото: R​EUTERS/Clodagh Kilcoyne

14 січня російський ракетний удар по житловому будинку у Дніпрі обірвав життя 46 людей, з них - шестеро дітей. 70 постраждалих, 236 квартир було зруйновано, без житла залишилось понад 400 людей.

Директорка НВК 66 Людмила Коробко. Фото: humpolitic.dniprorada.gov.ua/

Директорка НВК 66 Людмила Коробко. Фото: humpolitic.dniprorada.gov.ua/

Зовсім поруч зі зруйнованим будинком знаходиться навчально-виховний комплекс № 66, з яким пов’язана доля багатьох постраждалих. Зараз тут розгорнуто Штаб прийому постраждалих від ракетного удару.

Директорка НВК № 66 Людмила Коробко поділилась спогадами про тих, кого пам’ятала.

- Болем і сумом відгукується горе кожної родини. Чи то учні, які навчаються у нашому закладі, чи то випускники, чи то батьки випускників.. Це все наші люди! Цікаві, успішні, добрі, турботливі, - каже Людмила Коробко.

Загинули школярі, їхні батьки

Марічці Лебідь було 15 років. В кінці минулого року її обрали президентом школи. Фото: facebook.com/evgeniya.bondarenko.94

Марічці Лебідь було 15 років. В кінці минулого року її обрали президентом школи. Фото: facebook.com/evgeniya.bondarenko.94

Однією з тих, чиє життя обірвала російська ракета, була дев’ятикласниця Марія Лебідь.

- Марічка Лебідь - учениця 9-А класу, назавжди лишиться ученицею нашого закладу. Активна, чуйна, радісна, життєлюбна дитина. 1 грудня 2022 року відбулися вибори президента учнівської республіки «Крила», де Машуня перемогла. Новообраний президент учнівської республіки «Крила» провела свою зустріч 13 січня 2023 року… останню… Ракетна атака обірвала життя Марії у віці 15 років.

Допомогти родині Марії Лебідь можна тут.

 

Батьки Тимура та Кароліни - Ірина та Максим. Фото: instagram.com/irina_tolpegina_pm

Батьки Тимура та Кароліни - Ірина та Максим. Фото: instagram.com/irina_tolpegina_pm

9-річний Тимур зі своєю старшою сестричкою Кароліною гуляв під будинком. Діти чекали, поки вийдуть тато й мама. Та батьки так і не вийшли. Брат з сестрою осиротіли.

 

- Родина Шевчука Тимура, учня 3-Г класу, дуже позитивна, діти виховані. На жаль, у той пекельний день у дітей загинули і мама, і тато. Батько Тимура був успішним бізнесменом і просто чуйною людиною. Мама Тимурчика випромінювала таке добро… Її руки не обіймуть більше своїх пташенят, - зітхає директорка.

Дітей забрала до себе їхня рідна тітка. Карта тітки Марченко Валерії Костянтинівни: 5375411202647744, 5168745610422989.

 

 

У Михайла Кореновського залишилось три доньки і дружина. Фото: facebook.com/BoxingFederationOfUkraine

У Михайла Кореновського залишилось три доньки і дружина. Фото: facebook.com/BoxingFederationOfUkraine

В НВК №66 пам’ятають Михайла Кореновського – відомого тренера з боксу. Того вечора Михайло повернувся додому зі змагань, вдома він був один. Його дружина Ольга гуляла на вулиці з дітьми.

- Родина Кореновської Маргарити, 8-А клас. Троє діток. Втратили все - квартиру, майно, але найсумніше - родина втратила батька, Кореновського Михайла Михайловича. Коли ми згадуємо його, на думці лише гарні слова і вдячність, - каже Людмила Коробко.

Номер карти Кореновської Ольги Михайлівни – 5168745105311929.

 

Марина Фігурна та Андрій Осинський приїхали до батьків у Дніпро. Фото: instagram.com/arishik_

Марина Фігурна та Андрій Осинський приїхали до батьків у Дніпро. Фото: instagram.com/arishik_

На Щедрий вечір подружжя Марина Фігурна і Андрій Осинський приїхали з Одеси до батьків, у Дніпро. Вони не бачились майже рік. До приїзду Марини і Андрія зібрались й інші родичі. Російська ракета зруйнувала життя цілої родини.

- Родина Марини Фігурної. Загинуло шестеро людей. Залишилась лише мама Фігурна Світлана Володимирівна. Маринка - випускниця нашого закладу 2002-2003 року. Якщо Господь мав янголів на землі - це про неї. Світла, добра, чуйна і яскрава. Посмішка Марини і її легка вдача завжди пригадуються вчителям, не дивлячись на те, що вона закінчила школу 20 років тому, - розповідає Людмила Коробко. - Разом із Маринкою навчалась і Іра Спесивцева, яка зі своїм синочком Захаром Коханом проживала одна в квартирі. Дивом вціліли, а квартири немає. Іринка була подружкою Маринки, як усі дівчатка у цьому класі, була вихована і чемна, весела і відповідальна учениця.

Допомогти родині Спесивцевих і Кохан можна тут.

 

Це шокуюче фото Анастасії Швець облетіло весь світ. Фото: instagram.com/just_strange_cherry / Арсен Дзодзаєв/hromadske

Це шокуюче фото Анастасії Швець облетіло весь світ. Фото: instagram.com/just_strange_cherry / Арсен Дзодзаєв/hromadske

Навчалась у НВК №66 і Анастасія Швець, фото якої – коли дівчина, ледь тримаючись на руїнах, притискає до себе мертвого котика, - облетіло весь світ. Дівчина втратила в той вечір все, що мала. Загинули її тато та мама, зруйнована квартира. А незадовго до цього Анастасія отримала звістку, що на фронті загинув її коханий.

- Настюша Швець, випуск 2015-2016 року. Ця дитина ніколи не виставляла себе на показ, але була активною учасницею шкільних та класних заходів, завжди допомагала кожному, кому тільки можливо. Цим вона, мабуть, у свою матусю. Її мама, Наталія Швець, людина з великої літери, багато років очолювала батьківський комітет школи, усім допомагала, намагалась якомога більше встигнути зробити у цьому житті разом зі своїм чоловіком Максимом. Так і пішли разом… у небуття. Клята ракета... Настюша дивом вижила, але у лікарні, - зітхає наша співрозмовниця.

Допомогти Анастасії можна за цими номерами карток: 5168180100840633, 5169360002730343, 4149499347565622.

Зараз у школі розгорнуто штаб з допомоги постраждалим вцід ракетної атаки. Фото: dp.vgorode.ua

Зараз у школі розгорнуто штаб з допомоги постраждалим вцід ракетної атаки. Фото: dp.vgorode.ua

Залишились без житла

З НВК №66 пов'язані долі багатьох родин, які постраждали у цій страшній трагедії, спричиненій російськими агресорами. Це і родина Мовчан Мирослави, багатодітна родина Тисевич.

- У нашому закладі навчались їхні діти. Мирославочка у лікарні, стан важкий… Усі люди в родині порядні і добрі. Мама Мирославочки була активною ученицею, а стала чудовою турботливою матусею, - пригадує Людмила Коробко.

Єва Кононко отримала поранення осколками.

- Кононко Єва , випускниця 2019-2020 року, красива, талановита дівчинка. Брала активну участь у житті класу і закладу, була членом учнівського самоврядування. Внаслідок влучання ракети отримала важкі осколкові поранення, - каже директор школи.

Допомогти з лікуванням Єви Кононко можна тут.

Постраждала сильно і родина Галичів.

- Родина Максима та Євгена Галичів - випуск 2016 року, не одне покоління дітей навчалось у нашій школі. Хлопців виховувала Жінка з великої літери, сама ставила діток на ноги. Дідусь, який постраждав дуже сильно, проживав у будинку, відколи той збудували. Тепер житло зруйноване.

Допомогти родині Галичів можна тут.

Майже всі мешканці будинку залишились без житла.

- Родина випускників Павловського Микити 2016 року та Павловської Ольги 2022 року втратили матусю Павловську Ганну - чудову матусю, відмінного стоматолога, чуйну людину… Родина Ващенко Володимира - актора нашого шкільного театру «Надія», випускника 2015 року, чудового хлопця, порядного і чуйного – мають майже зруйноване помешкання. Родина Пєночкіна Макса, випуск 2015 року, чудові, порядні люди, мають зруйноване помешкання. Сім’я Різуна Дані 2019 рік випуску та Різун Катюші 2021 рік випуску – завжди першими приходили на допомогу іншим, якщо траплялась біда. Порядні, виховані. У них також зруйноване помешкання, - зітхає директор НВК.

Номер карти родини Павловського Микити: 5375414112053086. Родині Дані Різуна можна допомогти тут: 4441114469802118. Родині Пєночкіних тут.

Родина учнів 1-В класу Журавського Іллі та Журавської Єсенії - переселенці з Донецької області. Чекають на народження ще однієї дитинки. Слава Богу, усі живі, але квартиру зруйновано. Родина учнів 8-Б класу Пустового Яромира та 2-Б класу Пустового Мирона дивом вижили, квартиру зруйновано.

Допомогти родині Журавських можна тут – 5457082227784209 (Журавський Роман Олексійович). І Пустових тут - 5168745126015996 картка мами, Пустової Ольги Миколаївни.

- Прізвища, імена, люди… Доля кожного з тих 45 загиблих та понад 70 постраждалих так чи інакше проходила крізь наш заклад. Болить невимовно. Забути не можна. Пробачити неможливо, - каже директорка школи.

Без житла залишились 400 дніпрян. Фото: REUTERS/Clodagh Kilcoyne

Без житла залишились 400 дніпрян. Фото: REUTERS/Clodagh Kilcoyne