21 липня
Завантажити ще

У Німеччині на протесті екоактивістів силовики затримали Грету Тунберг

У Німеччині на протесті екоактивістів силовики затримали Грету Тунберг
Фото: REUTERS

У селі Лютцерат на території німецької землі Північний Рейн-Вестфалія правоохоронці затримали групу протестувальників проти видобутку бурого вугілля. Серед них була шведська екоактивістка Грета Тунберг. Про це пише німецьке видання "Welt".

За даними видання, у протесті взяли участь близько 70 кліматичних активістів. Люди зібралися біля кар'єру буровугільної шахти Гарцвайлера, серед демонстрантів була і Тунберг - правоохоронці оточили групу протестувальників. Щойно активісти рушили до кар'єру, силовики почали зупиняти їх, застосовуючи палиці, перцевий балончик та офіцерів на конях.

Як зазначено в повідомленні, Тунберг зупинили троє поліцейських за 50 метрів, щоб провести особистий огляд. Після цього активістку помістили до поліцейського авто.

Тим часом правоохоронці заявили, що затриманих активістів не заарештовано. Їхня подальша доля "вирішиться, коли завершиться перевірка документів".

- Люди повинні залишатися під вартою доти, доки не буде встановлено їхню особу. Якщо дехто цього не хотів, тоді всім доведеться почекати, - повідомила прес-секретар штаб-квартири поліції Аахена Дана Циммерманн.

Фото: REUTERS

Фото: REUTERS

ДОВІДКА

Шведська активістка Грета Тунберг стала відома своїми протестами на підтримку клімату. Щоп'ятниці 15-річна школярка виходила на одиночний пікет, надалі до неї приєдналися й інші активісти. Тунберг – перший в історії підліток, який став людиною року за версією журналу Time. Школярку двічі номінували на Нобелівську премію миру.