26 березня
Завантажити ще

Справа "Радомишлянської варти": адвокат повідомив про підробку документів стороною обвинувачення

Справа

У березні минулого року у місті Радомишль, що на Житомирщині, трапилася трагедія. Тоді у місті внаслідок трагічного збігу обставин загинув один неповнолітній, а інший хлопчик отримав поранення. Дітей, одягнених у камуфляж, з іграшковою зброєю в руках, двоє тероборонців із «Радомишльської варти» прийняли за озброєне вороже ДРГ, які щодня ловили у місті в перші тижні повномасштабного вторгнення.  

Нині справа знаходиться на розгляді в Корольовському районному суді м. Житомир. Сторону обвинувачення представляє Житомирська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону. 

Наразі ж у цій справі «відмітилися» ще й прокурори – сторона захисту обвинуваченого тероборонівця Віктора Ільченка з громадського формування «Радомишльська варта» фіксує з їхнього боку численні зловживання, що лишаються безкарними. Адвокати вже повідомляли, і в ЗМІ зокрема, про ігнорування прокуратурою результатів балістичної експертизи, маніпуляцію свідченнями очевидців трагедії. Вдавалися навіть до спроб тиску на другого учасника події Олександра Юрка, аби той дав неправдиві свідчення проти Ільченка та змінив власні покази. Тепер дійшло до відвертої підробки документів.  

Йдеться про грубе процесуальне порушення з боку сторони обвинувачення, яке виявили адвокати Віктора Ільченка. Їхнього підзахисного було притягнуто до кримінальної відповідальності до внесення відомостей до ЄРДР за фактом замаху на вбивство неповнолітнього Олексія Нечипоренка. У намаганні виправдати свої попередні порушення сторона обвинувачення вдалася до підробки документів, яку було виявлено захистом. 

«Прокурори пояснили все тим, що станом на 8 березня 2022 року слідчі поліції не мали доступу до ЄРДР через відсутність інтернету, тож розпочали слідство на підставі постанови про початок досудового розслідування без внесення відомостей до ЄРДР. Можливість початку розслідування на підставі такої постанови дійсно передбачена КПК, – коментує захисник обвинуваченого Віктора Ільченка, адвокат Юрій Радзієвський. – Проте при розкритті прокурором зібраних матеріалів справи стороні захисту ця постанова там була відсутня. Захисту її надали аж у листопаді 2022 року — вже після того, як адвокати заявили про притягнення Віктора Ільченка до кримінальної відповідальності до внесення відомостей до ЄРДР. До того ж у вказаній постанові (яка начебто була складена 8 березня) було процитовано зміст статті 615 КПК. От тільки стаття була викладена у пізнішій редакції – від 1 травня 2022 року. Тобто очевидним є те, що слідчий, який нібито підписав постанову 8 березня, не міг посилатися у тексті документа на події із майбутнього та зміни законодавства, які ще навіть не перебували на розгляді Верховної Ради України, а отже постанова про початок досудового розслідування до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 8 березня 2022 року є підробленою і насправді була складена після 1 травня».