Завантажити ще

ISW: РФ, ймовірно, захопила Соледар

ISW: РФ, ймовірно, захопила Соледар
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Згідно геолокаційним кадрам, опублікованими 11 і 12 січня,  російські окупанти скоріш за все захопили місто Соледар.  Але це не призведе до оточення Бахмута, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

На думку експертів, російським силам вдалось взяти під контроль більшу частину, якщо не всю територію Соледара. Загарбникам,  вочевидь, вдалося витіснити українські війська із західних околиць міста. При цьому в ISW наголосили, що ймовірне захоплення Соледара не є оперативно-важливим розвитком ситуації, і воно навряд чи означає швидке оточення Бахмута.

Аналітики нагадали, що 12 січня Генштаб ЗСУ повідомив про відбиття російських атак на Сіль, що розташований приблизно за кілометр на північний захід від Соледара, однак, на відміну від попередніх днів, українські військові не говорили, що їм вдалося відбити наступ у самому Соледарі.

- Усі доступні дані свідчать про те, що українські сили більше не підтримують організовану оборону в Соледарі, – йдеться у звіті інституту.

В ISW вважають, що захоплення Соледара не дозволить російським силам встановити контроль над критично важливими українськими лініями наземної комунікації з Бахмутом та не поставить їх у вигіднішу позицію для оточення міста в короткостроковій перспективі.

- Російські сили можуть спробувати підтримувати високий темп атак у районі Бахмута, але ці зусилля не призведуть до оперативно-значущих результатів, оскільки вони втратили бойову силу і накопичили виснаженість, – повідомили в ISW.

Соледар – невеликий населений пункт, що знаходиться в 20 кілометрах від Бахмута. До війни був тихим містечком з 14-тисячним населенням і двома великими підприємствами – з видобутку та виробництва кам'яної солі («Артемсоль») та філія німецького концерну «Кнауф», що займалася виготовленням будматеріалів.  Останні дні навколо нього йшли жорстокі бої.