Завантажити ще

СБУ викрила прислужника УПЦ МП, який закликав РФ захопити Київ

СБУ викрила прислужника УПЦ МП, який закликав РФ захопити Київ
Фото: ssu.gov.ua

Прислужник монастиря УПЦ Московського патріархату на Житомирщині закликав росіян захопити Київ. Йому оголосили підозру. Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

– Посібником росіян виявився прислужник Спасо-Покровського жіночого монастиря місцевої єпархії УПЦ МП. Після початку повномасштабної війни він публічно підтримав окупантів та виправдовував їхні злочини. Священнослужитель приєднався до прокремлівської Telegram-спільноти "Русская весна". Він закликав ворога захопити Київ та знищувати українців. Чоловік вихваляв Росію за ракетні обстріли України, зокрема атаки на енергетику, школи та лікарні, - розповіли у спецслужбі.

Шанувальник "російського світу" у своїх повідомленнях дискредитував українську армію та закликав не вступати до лав захисників. З ініціативи СБУ було проведено психолого-лінгвістичну експертизу, яка підтвердила, що публікації прислужника УПЦ ПМ загрожують державній безпеці.

Чоловіку оголосили підозру за ч. 1 ст. 436-2 ККУ (виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії проти України). Слідство продовжується.