5 червня
Завантажити ще

ДБР: Спецслужби РФ використовують наркомафію, щоб «посадити» українців на наркотики

ДБР: Спецслужби РФ використовують наркомафію, щоб «посадити» українців на наркотики
Фото: t.me/DBRgovua

Наркомафія намагається організувати сталі схеми постачання та продажу наркотичних засобів у різних регіонах України, в тому числі – у прифронтових районах. Як повідомили у Державному бюро розслідувань (ДБР), окремі ознаки функціонування таких організованих груп вказують на спроби «спецслужб рф використовувати цей вид злочинної діяльності для дестабілізації ситуації в Україні, у першу чергу – у прифронтових районах».

 - Через схеми поставок наркотиків ворог намагається підірвати обороноздатність України. Саме тому від початку війни ДБР приділяє особливу увагу боротьбі з наркозлочинністю. З лютого 2022 року працівники ДБР та Національної поліції розпочали досудове розслідування у майже у 400 кримінальних провадженнях щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, - наголосили у ДБР.

За даними слідчих, підпільні цехи для масштабного виробництва наркотиків були виявлені  у Дніпрі, Харкові, Одесі, Чернівцях та Ужгороді. У підсумку припинено діяльність 6 організованих злочинних груп, затримано більше 50 осіб. Вилучено понад 3,3 тонни готової продукції вартістю понад 90 млн грн.

Так, на Харківщині ДБР вилучило одну з найбільших партій наркотиків: понад 1,5 тони соломки опійного маку. В цілому у серпні 2022 року було  виявлено десятки фактів розповсюдження через поштового оператора наркотичних речовин та загалом вилучено близько 15 кг різних типів наркотичних засобів. 

Активна робота у цьому напрямку триває. Усі заходи відбуваються у тісній взаємодії з іншими правоохоронними органами.