28 травня
Завантажити ще

На об'єктах УПЦ МП на Харківщині знайшли прокремлівську літературу та сухпайки РФ

На об'єктах УПЦ МП на Харківщині знайшли прокремлівську літературу та сухпайки РФ
Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні заходи на об'єктах УПЦ МП у Харківській області. На території єпархії виявили прокремлівську літературу, агітаційні матеріали та великі суми готівки. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

- На території єпархії правоохоронці виявили бібліотеки з прокремлівською літературою, матеріали, що вихваляють країну-агресора, та велику кількість готівки у різній валюті, включаючи російські рублі. В одній із церков навіть зберігалися сухпайки російських окупаційних угруповань. Там же викрили ченця із паспортом РФ, - розповіли силовики.

Наразі спецслужби перевіряють його можливу причетність до розвідувально-підривної діяльності спецслужб країни-агресора. Усі вилучені матеріали направлені на експертизу для ухвалення подальших процесуальних дій, додали у відомстві.

Напередодні українські силовики проводили обшуки у церквах Української православної Церкви Московського патріархату у Харківській області. Правоохоронці оглядали території та приміщення для виявлення осіб, які, можливо, причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України та предметів, заборонених до звернення.

Новини по темі: УПЦ МП СБУ обшук