Завантажити ще

Енергоатом: Росіяни завезли "Гради" на ЗАЕС та готують провокації

Енергоатом: Росіяни завезли
Фото: t.me/energoatom_ua

Російські війська готують чергову провокацію на захопленій Запорізькій атомній електростанції. Для цього на територію об'єкту завезли РСЗВ "Град". Про це повідомляє пресслужба " Енергоатому ".

- Цю зброю загарбники розмістили біля енергоблоку № 6, поряд із територією станційного сухого сховища відпрацьованого ядерного палива, де раніше будували деякі «захисні споруди» у таємному режимі, порушуючи всі умови щодо забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, - зазначили представники компанії.

На думку "Енергоатому", російські окупанти можуть готуватися до обстрілів протилежного берега Дніпра, зокрема міст Нікополь та Марганець, безпосередньо з майданчика ЗАЕС, користуючись "прикриттям" енергоблоків та сховища відпрацьованого ядерного палива.

- Весь світ розуміє кричущі порушення всіх норм і вимог ядерної та радіаційної безпеки роботи АЕС, яку використовують загарбники для військових цілей. З самого початку агресії вони розміщують там особовий склад, військову техніку, зброю та вибухівку; замінували територію станції та під'їзні шляхи до неї, - розповіли представники підприємства.

На тлі можливої провокації "Енергоатом" звернувся до МАГАТЕ та всієї світової атомної спільноти і вкотре закликав створити зону безпеки всередині та навколо станції при її повній демілітаризації.