Завантажити ще

СБУ прийшла з обшуками у два монастирі та скит УПЦ МП у Житомирській області

СБУ прийшла з обшуками у два монастирі та скит УПЦ МП у Житомирській області
Фото: facebook.com/ssu.zhytomyr

Правоохоронці продовжують перевіряти храми та установи Української православної церкви Московського патріархату в Україні. 8 грудня співробітники СБУ прийшли до монастирів на Житомирщині. Про це повідомляє Управління СБУ у Житомирській області у Facebook.

За інформацією відомства, силовики проводять обшуки у Коростенському районі на території та у приміщеннях:

  • Чоповицького Афонської ікони Божої Матері жіночого ставропігійного монастиря;
  • Казанської ікони Божої Матері чоловічого монастиря Овруцько-Коростенської єпархії;
  • Скити цього монастиря на честь преподобного Силуана Афонського.

Правоохоронці перевіряють, чи не використовують об'єкти УПЦ МП як осередки "російського світу". Для цього спільно з представниками релігійних організацій вони проводять огляд території та приміщень для виявлення осіб, можливо, причетних до протиправної діяльності, та заборонених предметів, зокрема, агітаційної літератури та пропагандистських листівок.

В останні тижні СБУ провела низку обшуків в установах УПЦ МП. Вони пов'язані із пропагандою "російського світу" у церквах УПЦ МП. Декільком священнослужителям повідомили про підозри. Зокрема, перевірки проводили у Житомирській, Рівненській, Закарпатській та інших областях. На день раніше, 7 грудня, співробітники Служби безпеки України провели контррозвідувальні заходи на об'єктах Української православної церкви Московського патріархату у Черкаській, Волинській та Херсонській областях.

Новини по темі: УПЦ МП обшук СБУ