28 березня
Завантажити ще

У Німеччині викрили підготовку держперевороту: по всій країні обшуки та затримання

У Німеччині викрили підготовку держперевороту: по всій країні обшуки та затримання
Фото: REUTERS

Правоохоронці Німеччини затримали 25 членів та прихильників терористичної організації, яка готувала державний переверот. Вони планувалив викрадати політиків та штурмувати Бундестаг, повідомила генпрокуратура ФРН.

22 імовірні члени терористичної організації – громадяни Німеччини, одна з трьох прихильників – росіянка. Затримання проводили у різних регіонах Німеччини, а у двох випадках – в Австрії та Італії. Загалом у справі фігурує 52 підозрювані.

- Затримані підозрювані належать до терористичної організації, яка була створена не пізніше кінця листопада 2021 року і поставила собі за мету подолати існуючий державний устрій у Німеччині та замінити його своєю власною формою держави, обриси якої вже розроблені. Обвинувачених об'єднує глибоке неприйняття державних інститутів та вільного демократичного  устрою ФРН, що згодом змусило їх прийняти рішення брати участь у їхньому насильницькому усуненні та здійснювати конкретні підготовчі дії з цією метою, – зазначили у прокуратурі.

Як пише видання Der Spiegel, терористична група набиралася переважно із представників організації так званих "рейхсбюргерів". "Рейхсбюргери" відкидають існуючий у Німеччині державний устрій і хочуть замінити його на недемократичну систему. Ймовірно, що у радикалізації екстремістів зіграла свою роль конспірологічна ідеологія QAnon, яку розділяла частина нападників на Капітолій США у Вашингтоні у січні 2021 року.

На думку членів асоціації, порятунок їм обіцяє неминуче втручання "Альянсу" – таємного союзу урядів, спецслужб та збройних сил різних держав, включаючи РФ та США, що має технічну перевагу. Асоціація твердо переконана, що члени "Альянсу" вже перебувають у Німеччині і що їхня атака на "Глибинну державу" неминуча, розповіли в прокуратурі.