19 травня
Завантажити ще

СБУ встановила п'ятьох організаторів "референдуму" в Луганській області

СБУ встановила п'ятьох організаторів
Фото: т.ме/СБУкр

Служба безпеки встановила ще п'ятьох організаторів псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях. Викрито ініціаторів псевдозакону щодо "приєднання" Луганської області до РФ. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

- СБУ встановили особи 5-х так званих "депутатів народної ради ЛНР III скликання", які сприяли ухваленню псевдозакону про фейковий референдум у захоплених районах Луганської області, - зазначили силовики. - У вересні зловмисники ініціювали голосування за псевдозакон і після цього звернулися до ватажка терористів Леоніда Пасічника про "підписання незаконного документа".

Відомо, що серед фігурантів – родич "мера Луганська", який перебуває під санкціями України та західних держав-партнерів за особливо тяжкі злочини. Слідство також встановило, що всі п'ятеро зловмисників після 2014 почали співпрацювати з місцевою окупаційною "адміністрацією" і за це вони отримали так звані "мандати" в "народній раді ЛНР".

- Перебуваючи на "посадах", чоловіки сприяли посиленню кремлівського режиму в регіоні та підтримували діяльність незаконних збройних формувань, які брали участь у бойових діях проти українських військ, - зазначають у СБУ.

Після початку повномасштабної війни колаборнати взялися за організацію фейкового плебісциту. Крім ухвалення незаконних "актів", вони брали активну участь у постановочних сюжетах російських пропагандистів, у яких закликали "проголосувати" за входження регіону до складу РФ.

Також колаборанти їздили "виборчими округами", де особисто агітували місцевих жителів зробити свій "вибір" на користь країни-агресора. В організації псевдореферендуму їм допомагали куратори - представники російської провлстної партії "Єдина Росія" та кремлівські піар-технологи.

Наразі фігурантам повідомлено про підозру за статтями про колабораційну діяльність, а також зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України. Відомо, що зловмисники ховаються на тимчасово окупованій території Луганської області, але СБУ вже встановила місця їхнього перебування.