26 березня
Завантажити ще

СБУ проводить обшуки у десяти установах УПЦ МП у трьох областях

СБУ проводить обшуки у десяти установах УПЦ МП у трьох областях
Фото: т.ме/СБУкр

Вранці 2 грудня співробітники Служби безпеки України прийшли з обшуками одночасно до низки храмів та монастирів УПЦ МП у трьох областях. Про це повідомляє пресцентр СБУ у Telegram.

- СБУ проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на об'єктах УПЦ (МП) у Житомирській, Рівненській та Закарпатській областях. За безпосередньою участю представників церкви правоохоронці оглядають території та приміщення (у тому числі готельного типу) для виявлення осіб, які, можливо, причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України, та заборонених предметів. Усі дії відбуваються у рамках чинного законодавства, - зазначили у СБУ.

У відомстві також уточнили, що обшуки проводять у:

  • Свято-Миколаївському чоловічому монастирі Хустської єпархії УПЦ МП на Закарпатті;
  • Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі у Житомирі;
  • Ските Свято-Анастасіївського ставропігійного жіночого монастиря у Житомирському районі;
  • Ските Іверської ікони Божої Матері Чоповичського Афонського ікони Божої Матері жіночого ставропігійного монастиря у Житомирському районі;
  • Рівненсько-Острозької єпархії, Городоцькому жіночому монастирі,
  • Свято-Георгіївське подвір'я, храм Усіх Волинських Святих, Свято-Воскресенський храм, Свято-Успенський храм у Рівненській області.

У СБУ наголосили, що перевірка установ УПЦ МП проводиться у тому числі для запобігання використанню релігійних громад як осередку "російського світу" та забезпечення безпеки населення від провокацій та терористичних актів.