Завантажити ще

СБУ перевірила ще один храм УПЦ (МП), де закликали до «пробуждения матушки Руси»

СБУ перевірила ще один храм УПЦ (МП), де закликали до «пробуждения матушки Руси»
Фото: СБУ

СБУ перевірила Свято-Кирило-Мефодіївський жіночий монастир УПЦ (МП) на Закарпатті, де черниці закликали до «пробуждения матушки Руси». Співробітники СБУ знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів, у тому числі тексти проросійських пісень. Більшість літератури – авторства російських діячів і видана російськими друкарнями. Про це повідомила пресслужба відомства.

- Серед виявленого правоохоронцями – книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність і наголошується, що Росію, Україну та Білорусь «нельзя разделить», - сказано у повідомленні. 

Попри заборону керівника єпархії у монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха РПЦ Кирила, який «благословив» російських військових убивати українців. У монастирі навіть розробили так звану «пам’ятку», де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори залякували «бути відстороненим від усякого священства».

Перевірка монастирів УПЦ Московського патріархату почалася після скандального відео з храму Києво-Печерської лаври, де співали пісню зі словами "Звон плывёт, плывёт над Россиею, Пробуждается матушка Русь". СБУ вже повідомила про підозру священнику, на богослужінні якого виконували цю пісню. 

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: СБУ