28 листопада
Завантажити ще

СБУ підтвердила проведення обшуків в енергетичній компанії російських олігархів

СБУ підтвердила проведення обшуків в енергетичній компанії російських олігархів
Фото: СБУ

СБУ підтвердила проведедення обшуків в енергетичній компанії, яка контролює 6 обленерго і має російських власників. Їхні імена не вказується, але за даними джерел "Укрінформу" мова йде про компанію VS Energy та її власників російських олігархів Євгенія Гінера (колишній віцеспікер ради РФ, власник футбольного клубу ЦСКА) Михайла Воєводіна (так званий «злодій у законі») та Олександра Бабакова (депутат Держдуми РФ).

- Водночас ці особи є фігурантами санкційних списків РНБО та підозрюються у створенні злочинної організації, яка шкодить державній безпеці України. Відтак дії правоохоронців спрямовані на мінімізацію впливу рф на енергосистему нашої держави, яка стала однією з пріоритетних цілей російської агресії, особливо напередодні опалювального сезону, - сказано у повідомленні.

За даними слідства, компанія має в управлінні об’єкти енергетичної інфраструктури в Житомирській, Херсонській, Кіровоградській, Чернівецькій, Рівненській областях та Києві.

- Ці особи спільно з оборонним концерном рф беруть участь у розробці та виготовленні товарів військового призначення і фінансують цю діяльність. Таким чином створюють загрозу обороноздатності та економічній безпеці України. Окрім частки на українському енергоринку вони володіють активами в анексованому Криму та на території країни-агресора, - сказано у повідомленні.

22 жовтня ЗМІ повідомляли про проведення обшуків у компанії VS Energy. 17 листопада Бюро економічної безпеки викрило групу компаній в ухиленні від сплати податків на 320 млн грн, серед яких також була VS Energy.

Новини по темі: СБУ