15 червня
Завантажити ще

СБУ проводить обшуки у Києво-Печерській лаврі

СБУ проводить обшуки у Києво-Печерській лаврі
Фото: ssu.gov.ua

На території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у Києві відбуваються обшуки. Про це йдеться у заяві Служби безпеки України.

- Правоохоронці здійснюють огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів, здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їх причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України, - заявили в спецслужбі.

Як зазначили у СБУ, обшуки проводяться спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в рамках системної роботи СБУ щодо протидії діяльності російських спецслужб в Україні. Зокрема, враховуючи збройну агресію Росії, зростає ризик здійснення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо у місцях великого скупчення громадян.

– Метою обшуків є недопущення використання Лаври як осередку «русского мира», перевірка даних про використання приміщень УПЦ для приховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї, а також убезпечити населення від провокацій та терористичних актів, – пояснили у відомстві.

Напередодні довкола Києво-Печерської лаври нашумів скандал. Священик Православної церкви України Михайло Омелян оприлюднив у фейсбуці відео. Він заявив, що на записі в храмі молилися за Росію, а саме співали: "Дзвон пливе, пливе над Росією, прокидається матінка-Русь".

15 листопада СБУ підтвердила, що запис є справжнім. За цим фактом силовики порушили кримінальне провадження за ч.1 ст. 436-2 Кримінального кодексу "Виправдання, визнання правомірним, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників".

Фото
Фото
22 Листопада 202208:56