7 червня
Завантажити ще

МАГАТЕ: На території Запорізької АЕС пролунало понад 10 вибухів

МАГАТЕ: На території Запорізької АЕС пролунало понад 10 вибухів
Фото: t.me/energoatom_ua

На території Запорізької АЕС минулої ночі і сьогодні пролунало понад десяток потужних вибухів. В результаті було пошкоджено деякі будівлі та обладнання, але вони не є критичними для ядерної безпеки. Про це свідчить звіт МАГАТЕ.

- Минулої ночі і сьогодні вибухи сколихнули територію Запорізької АЕС. Експерти МАГАТЕ на ЗАЕС повідомляють про більше десяти вибухів через очевидний обстріл та пошкодження деяких будівель, систем та обладнання, але поки жодна з них не є критичним для ядерної безпеки, - зазначили експерти МАГАТЕ.

Інформації щодо постраждалих не надходило. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі закликав обидві сторони конфлікту якнайшвидше домовитися та ввести зону ядерної безпеки та безпеки навколо ЗАЕС.

– Новини від нашої команди надзвичайно тривожні. На майданчику цієї великої атомної електростанції сталися вибухи, що є абсолютно неприпустимим. "Хто б не стояв за цим, це має бути негайно припинено", - заявив Гроссі.

ЗАЕС окупована з березня. Але незважаючи на це, українські атомники продовжують працювати в умовах окупації. Персонал залишається вірним Україні, незважаючи на тортури та шантаж росіян.