Завантажити ще

СБУ викрила ще 11 організаторів "референдуму" у Запорізькій області

СБУ викрила ще 11 організаторів
Фото: т.ме/СБУкр

Співробітники СБУ викрили 11 організаторів незаконного "референдуму" на окупованій території Запорізької області. Їм оголосили підозру.
Про це повідомляє Служба безпеки України.

- Зловмисники входили до складу створених агресором "територіальних виборчих комісій" в Енергодарі, Мелітополі та Кам'янці-Дніпровській. Серед одинадцяти викритих колаборантів четверо перебували на "посадах" так званих голів "тервиборчкомів". Саме вони організовували в містах агітаційну кампанію на підтримку фейкового плебісциту та закликали людей брати активну участь у ньому, - розповіли силовики.

Зафіксовано факти сприяння російським пропагандистам у підготовці постановочних сюжетів для кремлівських інформресурсів. Також зловмисники збирали персональні дані місцевих мешканців для складання виборчих списків та їх направлення до окупаційної адміністрації.

Надалі ворог використав установчі дані громадян для фальшування результатів незаконного голосування. Співробітники СБУ задокументували факти злочинної діяльності колаборантів та їхніх кремлівських "кураторів". Слідчі Служби безпеки повідомили їм про підозру у колабораційній діяльності. Продовжуються комплексні заходи щодо притягнення винних до відповідальності.