Завантажити ще

Омбудсмен: Росіяни жорстоко катували українців у Херсоні, били струмом та ламали кістки

Омбудсмен: Росіяни жорстоко катували українців у Херсоні, били струмом та ламали кістки
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець заявив, що вражений масштабами тортур, які російські загарбники застосовували до мирних жителів у Херсоні та Херсонській області. Про це він сказав у ефірі телемарафону.

За словами омбудсмена, у Херсоні вже виявлено два тортури, де катували десятки людей. Є підтверджені факти, що після тортур жертви вбивали. Він повідомив, що у цих катівнях перебували як проукраїнськи налаштовані громадяни, так і люди з достатком, яким пропонували звільнення в обмін на гроші. Лубинець висловив думку, що російських катувань буде знайдено і в інших населених пунктах.

– Таких масштабів я ще не бачив. А я відвідував особисто всі застінки у різних областях України. Цей масштаб просто жахливий... Таке враження, що російські військові отримують від цього якесь задоволення, коли вбивають і наражають на катування наших громадян... Я навіть сьогодні спілкувався з хлопцем, якого тримали 45 днів в одному місці і катували. У цей час він бачив, як разом з ним десятки людей зазнавали тортур. Їх били електрикою, металевими трубами, їм ламали кістки і все це відбувалося на камеру, тобто росіяни все це знімали, - розповів він.

З початку вторгнення РФ в Україну Херсонщину було тимчасово захоплено російськими окупантами. 9 листопада у Кремлі заявили про відведення військ із Херсона на лівий берег, а 11 листопада українські підрозділи увійшли до міста. Нашим захисникам вдалося деокупувати Херсон - зараз там іде "зачистка" та відновлення зруйнованих росіянами комунікацій.