Завантажити ще

Суд відправив під арешт колаборанта, який допомагав росіянам у Бучі

Суд відправив під арешт колаборанта, який допомагав росіянам у Бучі
Фото: gp.gov.ua

Правоохоронці затримали на Київщині жителя міста Буча, який співпрацював з російськими агресорами та проводив незаконні обшуки у мирних громадян. Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

- За даними слідства, підозрюваний мав проросійські погляди та під час окупації Бучі добровільно погодився на співпрацю з військовослужбовцями РФ. Він одягнув військову форму окупантів, отримав від них зброю і на ворожому БТР разом із невстановленими військовослужбовцями країни-агресора приїхав до одного з домоволодінь. Вони увійшли до будинку, в якому знаходилися жінка та чоловік. Збройний підозрюваний шукав у будинку та господарських спорудах військовослужбовців ЗСУ та певну символіку, - розповіли правоохоронці.

У СБУ додали, що чоловік планував увійти до складу окупаційної влади Київської області та продовжувати репресії проти українців. А коли зрозумів, що росіянам не втриматись у місті – намагався приховати свої злочини.

- Після звільнення міста колаборант залишився у регіоні та намагався приховати свої злочини. Тому зрадник вступив до лав добровольчого формування місцевої територіальної громади. Там він під виглядом захисника сподівався уникнути правосуддя, – заявили в СБУ.

Надалі чоловік планував відновити свої зв'язки з російськими окупантами для передачі їм розвідданих про дислокацію та переміщення українських військ територією регіону.

Зраднику оголосили про підозру за фактом колабораційної діяльності (ч.7 ст.111-1 КК України). Суд обрав підозрюваному запобіжний захід – утримання під вартою.