29 травня
Завантажити ще

СБУ викрила російських агентів, які готували "референдум" у Миколаївській області

СБУ викрила російських агентів, які готували
Фото: т.ме/СБУкр

Служба безпеки викрила російських агентів, які готували "референдум" на тимчасово окупованій території Миколаївської області. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Двоє з фігурантів уже отримали свої підозри, а організатору псевдоголосування, який ховається від правосуддя на тимчасово окупованій території,  повідомлено про підозру заочно. Як встановило слідство, організатором "референдуму" виявилася мешканка Баштанського району. Вона допомагала окупантам у створенні територіальних дільниць та складала списки учасників "голосування".

- Її поплічники на підконтрольній Україні території допомагали розповсюджувати тему "референдуму" у соціальних мережах. Зокрема, розганяли фейки про те, що нібито населення Миколаївської області підтримує запланований плебісцит, – розповіли у СБУ.

Двом фігурантам повідомлено про підозру за ст. 436-2 (виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України) Кримінального кодексу України. Організатору оголошено підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.