26 сiчня
Завантажити ще

Росіяни відповіли МАГАТЕ щодо захоплення гендиректора ЗАЕС: Це тимчасове затримання

Росіяни відповіли МАГАТЕ щодо захоплення гендиректора ЗАЕС: Це тимчасове затримання
Фото: t.me/energoatom_ua

Росіяни у відповідь на вимогу МАГАТЕ роз'яснити ситуацію із захопленням генерального директора Запорізької АЕС заявили, що Ігоря Мурашова тимчасово затримано. Про це повідомили у Твіттері Міжнародного агентства з ядерної енергії.

- Після отримання інформації про затримання Ігоря Мурашова, генерального директора Запорізької АЕС України, МАГАТЕ зв'язалося з відповідними органами та отримали інформацію, що Мурашова тимчасово затримано. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі висловив сподівання на якнайшвидше та задовільне вирішення питання зі звільненням гендиректора ЗАЕС, - зазначили у МАГАТЕ.

Українське МЗС, у свою чергу, заявило, що протиправне затримання російськими загарбниками генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова є черговим проявом державного тероризму. Україна вимагає негайно його звільнити. МЗС закликає міжнародне співтовариство, зокрема ООН, МАГАТЕ та Групу семи також вжити рішучих заходів з метою звільнення Мурашова.

30 вересня, близько 16:00 генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова було затримано російським патрулем дорогою від станції до Енергодару. Автомобіль зупинили, його самого силоміць затримали та із зав'язаними очима відвезли у невідомому напрямку, повідомив президент "Енергоатому" Петро Котін.