Завантажити ще

Військові РФ "затримали" гендиректора Запорізької АЕС

Військові РФ
Фото: t.me/energoatom_ua

Російські окупанти викрали генерального директора Запорізької атомної електростанції Ігоря Мурашова та відвезли його у невідомому напрямку. Про це повідомляє прес-служба "Енергоатому".

- 30 вересня, близько 16:00 генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова було затримано рашистським патрулем дорогою від станції до Енергодару. Автомобіль зупинили, його самого силоміць затримали та із зав'язаними очима відвезли у невідомому напрямку. Поки що немає інформації про місцезнаходження Ігоря Мурашова та його долю, - повідомив президент "Енергоатому" Петро Котін.

За його словами, гендиректор ЗАЕС є ліцензованою особою, яка несе головну та виняткову відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку атомної станції.

- Його затримання створює небезпеку експлуатації найбільшої в Європі атомної електростанції. Вимагаю від російських військових, які контролюють Запорізьку АЕС, співробітників Росатому, які також незаконно перебувають на нашому ядерному об'єкті, припинити акти ядерного тероризму стосовно керівництва та персоналу ЗАЕС, негайно звільнити керівника станції та повернути його до виконання служби.

Також Котін звернувся до генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі та керівника ВАТ АЕС Тому Мітчеллу із закликом задіяти всі можливі заходи щодо термінового звільнення Ігоря Мурашова з полону російських окупантів та повернення його до виконання посадових обов'язків.