Завантажити ще

Росіяни завдали шкоди українській природі майже на трильйон гривень

Росіяни завдали шкоди українській природі майже на трильйон гривень
Фото: t.me/UkraineMediaCenterKyiv

Збитки від забруднення атмосферного повітря, земель та води внаслідок повномасштабного вторгнення Росії вже становить понад 962 мільярди гривень. Збитки лише від викидів забруднюючих речовин в атмосферу оцінюються фахівцями у 823 млрд гривень. Про це повідомляє Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України.

За даними відомства, збитки, завдані ґрунтам і землям, перевищують 138 млрд гривень, а збитки рослинному світу та лісам орієнтовно становлять 183,2 млрд гривень.

– Внаслідок повномасштабного вторгнення росіян постраждала майже третина всього лісового фонду України. У рази зросла кількість лісових пожеж, - розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Міністр також поінформував, що минулого року в Україні була лише одна велика пожежа площею понад 5 гектарів. Цього року таких уже понад сотню.

- 20% природоохоронних територій уражені війною. У зоні ризику – 2,9 млн га територій Смарагдової мережі та 17 Рамсарських об'єктів площею понад 600 тисяч га, – сказав міністр.

Також росіяни окупували 8 українських заповідників та 12 національних парків. Нині всі вони опинилися під серйозною загрозою.

– РФ показала, що таке життя під окупацією. Так, майже 80% території нацпарку "Святі гори" знищено. У травні Кінбурнська коса цілий тиждень горіла через бойові дії. Там горіли реліктові ліси. В окупованій "Асканії Новій" - гуманітарна криза. І цей перелік можна продовжувати, – додав Стрілець.

Раніше у Державній екологічній інспекції заявили, що внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства за січень-червень 2022 року навколишньому середовищу України було завдано збитків на загальну суму 742,7 млн гривень.