Завантажити ще

Обстріл росіянами Енергодару: реакція МЗС та ОП

Обстріл росіянами Енергодару: реакція МЗС та ОП
Фото: t.me/orlovdmytroEn

З самого  ранку 1 вересня Росія вчиняє провокації на дорозі до Запорізької АЕС. Це робиться для того, щоб перешкодити місії МАГАТЕ дістатися станції. В зв’язку з цим у Міністерстві закордонних справ опублікували вимогу припинити провокації та допустити до ЗАЕС іноземних експертів. 

- Порушуючи взяті на себе зобов'язання, російська армія посилено обстрілює коридор, яким із Запоріжжя до АЕС має проїхати місія МАГАТЕ. Росія має негайно припинити ці небезпечні провокації та дозволити МАГАТЕ безпечний прохід, - написав у  твітері речник МЗС Олег Ніколенко.

В свою чергу керівник Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що обстріл Енергодару та території Запорізької АЕС здійснюється для того, щоб зірвати візит місії МАГАТЕ та приховати правду про свої злочини.

- Росіяни обстріляли Енергодар та територію ЗАЕС. Вони хочуть зірвати візит місії МАГАТЕ. Це дії держави-терориста, яка боїться, щоб світ дізнався правду. Саме росія відповідальна за все, що відбувається на ЗАЕС та в Енергодарі. Злочинців потрібно зупинити, - наголосив Єрмак.

Що сталося

В ніч на 1 вересня росіяни почали масований обстріл Енергодару та ЗАЕС. За даними місцевих ЗМІ, загинули мінімум 3 мирних жителів. Ще 7 поранені (офіційних підтверджень немає. - Авт.). Люди повідомляють, що над Енергодаром літають вертольоти, а по місту їздять ворожі танки.

Незважаючи на це, місія МАГАТЕ виїхала з Запоріжжя до Енергодару. Станом на 10:30 ЗМІ повідомляли, що експерти перебувають на блокпосту в Новоолександрівці.