23 липня
Завантажити ще

ОП: РФ, намагаючись шантажувати світ, знову обстріляла Енергодар

ОП: РФ, намагаючись шантажувати світ, знову обстріляла Енергодар
Фото: кадр з t.me/info_zp

Російські війська в черговий раз завдали ударів по Енергодару Запорізької області, де знаходиться найбільша в Європі АЕС. Таким чином РФ намагається шантажувати світ, підкреслив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

- Російські терористи обстріляли Енергодар. Вони провокують і намагаються шантажувати світ. Обстрілюють Нікополь, Марганець та імітують відповідь по Енергодару, хоча ведуть вогонь самостійно. Росія - держава-спонсор тероризму, - написав керівник ОП.

 Він закликав світову спільноту відреагувати на дії країни-агресора РФ.

-  Ядерний шантаж не повинен залишатися без відповіді, - наголосив він.

При цьому в Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що  РФ продовжує вдаватися до «цинічних спроб перешкодити роботі МАГАТЕ на Запорізькій АЕС». Для цього держава-терорист почала впроваджувати стратегії, подібні до тих, які використовував Іран.   

Аналітики наголосили, що МАГАТЕ зібрало місію у складі керівника Рафаеля Маріано Гроссі та 13 експертів із "переважно нейтральних країн", які наступного тижня відвідають Запорізьку атомну електростанцію для спостереження. В той же час РФ добилася виключення зі складу місії США та Великої Британії, назвавши їх "несправедливо упередженими".

- Маніпулювання національністю інспекторів і нападки на "справедливість" інспекцій МАГАТЕ - це тактика, яку Іран давно використовує, щоб приховати перешкоди місіям, - пояснили аналітики.

В ISW також додали, що, за даними українських офіційних джерел, росіяни катують співробітників ЗАЕС, аби ті не розповіли інспекторам МАГАТЕ про ряд допущенних порушень.

Енергодар та Запорізька АЕС під контролем росіян з березня. З початку серпня окупанти регулярно обстрілюють станцію, заявляючи, що це робить Україна. Основна міжнародна організація у галузі ядерної енергетики МАГАТЕ не має доступу до об'єкта. Президент України Володимир Зеленський назвав поведінку росіян ядерним тероризмом та закликав світ визнати РФ державою-спонсором тероризму.