Завантажити ще

ФСБ готувала в Україні постановочні акції протесту до Дня Незалежності

ФСБ готувала в Україні постановочні акції протесту до Дня Незалежності
Фото: т.ме/СБУкр

Служба безпеки запобігла планам ФСБ організувати в Україні постановочні "акції протесту" до Дня Незалежності. Про це пише пресслужба СБУ.

- Служба безпеки запобігла планам ФСБ використати родичів українських військових для загострення суспільно-політичної ситуації у Київській, Житомирській та Полтавській областях напередодні Дня Незалежності України. За задумом ворожих спецслужб, "мітингувальники" мали активно критикувати та засуджувати військове командування України, а організатори планували зняти це на відео.

Таким чином вони прагнули створити "потрібний контент" для російських пропагандистів, а ті в свою чергу максимально поширити його через інтернет і підконтрольні їм ЗМІ, - розповіли українські силовики.

СБУ встановила, що організаторами псевдоакцій мають стати колишні учасники ГО "Журналісти Стремоусова". За наявною інформацією, ФСБ продумувала "акції" наперед.

Співробітники ворожих спецслужб вийшли на новий контакт із координаторами Житомирського та Полтавського центрів руху Стремоусова у травні 2022 року. Пізніше їм було поставлено завдання організувати масові "протесні" акції в обласних військкоматах за участю матерів воїнів ЗСУ. Втім завдяки втручанню СБУ колишні поплічники Стремоусова відмовилися від виконання завдань ФСБ.

У відомстві зазначили, що учасники ГО "Журналісти Стремоусова" мають подібний досвід, оскільки ще на початку 2022 року провели низку замовних мітингів у Києві. Наразі їхній лідер Кирило Стремоусов виконує обов'язки "заступника окупаційної військово-цивільної адміністрації" в Херсоні, йому повідомили про підозру в держзраді.