Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

Як прокурору вкрасти 8 кг золота: правдоподібна версія гучної справи

Як прокурору вкрасти 8 кг золота: правдоподібна версія гучної справи
Фото: epravda.com.ua/

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що 15 серпня САП та детективи НАБУ вручили підозру колишньому співробітнику прокуратури столиці, а нині адвокату. Юристу інкримінують не мало не багато – викрадення 8 кілограмів золота під час обшуку на суму 11 мільйонів гривень. "КП в Україні" дізналася, як це могло статися.

Офіційна версія свідчить, що наприкінці 2019-го – на початку 2020 року прокурора було відряджено з Києва до групи Генеральної прокуратури для роботи по одній із кримінальних справ. Користуючись повноваженнями, він вирішив привласнити виявлене під час обшуку золото, для чого підробив процесуальні документи.

Насправді все могло бути трохи не так. Як мінімум не у такій послідовності.

– Від своїх джерел я чув, що спрацювала схема, яка використовувалася і раніше, – каже адвокат Олексій Сиротін. – Є група людей, яким пред'явлені чи готуються підозри у кримінальному злочині. Прокурор готує клопотання про обшуки у цих людей, але заразом вносить до списку прізвище людини, яка не має процесуального статусу, по суті є сторонньою. Слідчий суддя виносить рішення «пакетом», не знаючи кожного. Зрозуміло, що особи, які готують обшук, нічого про це не знають.

А в цій кримінальній справі, каже наш консультант, обшук проводився у банківських комірках. Прокурор вніс у клопотання прізвище людини, яку вважав «багатеньким Буратіно». Вийняв із його комірки золоті зливки, але не оформив їх у справі, бо справи немає.

- Я думаю, що підозрюваний діяв не інтуїтивно і не сам. Були інформатори, були люди у долі. Тому що документи на обшук, перш ніж передати їх до суду, має підписати старший слідчої групи та заступник генерального прокурора, - зазначає Олексій Сиротін.

Можливо, тому слідство у справі про розкрадання золота тривало понад півтора року. За цей час прокурор встиг звільнитися (або був звільнений) та отримати ліцензію на адвокатську діяльність.

З посиланням на свої джерела агентство "Українські новини" назвало ім'я підозрюваного – Костянтин Юсубов. На ім'я такої людини у Раді адвокатів Запорізької області у листопаді 2021 року дійсно було видано ліцензію, а до цього вона працювала у Київській прокуратурі №1 (Голосіївський район Києва).

Про інших фігурантів кримінального провадження поки що нічого не відомо. Підозрюваному ставиться у провину службове підробка і присвоєння майна шляхом зловживання службовим становищем у великому розмірі. Санкція другої, тяжчої, статті - від 7 до 12 років.