Завантажити ще

У харківському управлінні СБУ піймали «крота» спецслужб РФ

У харківському управлінні СБУ піймали «крота» спецслужб РФ
Фото: t.me/SBUkr

В координаційному штабі Управління СБУ у Харківській області працював «кріт», що здавав інформацію спецслужбам РФ. Чоловік  влаштувався в українську спецслужбу невдовзі після широкомасштабного вторгнення Росії, повідомили у прес-служб СБУ.

Зрадником виявився колишній посадовець Харківської міської ради. Він був завербований кадровим співробітником ФСБ, який сам вийшов на нього. В обмін за співпрацю ворог надав «кроту» гарантії безпеки для нього і його родини, якби РФ вдалося захопити регіон.

Зрадника затримали «на гарячому» – після того, як він попросив представника спецслужб РФ завдати удару по об'єкту, де знаходиться особовий склад СБУ. З'ясовано, що він передавав ворогу українські розвіддані про військових РФ, плани і діяльність ЗСУ, українських правоохоронних органів і спецслужб.

Окупанти використовували цю інформацію для передислокації власних підрозділів з метою захисту їх від артилерійських ударів ЗСУ. Крім того, отримані дані використовувались для планування диверсій, масованих артилерійських і прицільних ракетних обстрілів по стратегічних об’єктах міста.

За даними контррозвідки СБУ, зібрані відомості агент передавав представнику російських спецслужб через закриті канали зв’язку з дотриманням правил конспірації.

Наразі "кроту" повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.