Завантажити ще

На Херсонщині викрили чиновників-колаборантів: допомагали ворогові та зривали посівну

На Херсонщині викрили чиновників-колаборантів: допомагали ворогові та зривали посівну
Фото: т.ме/СБУкр

Співробітники Служби безпеки України викрили на Херсонщині колаборантів, які зривали посівну, допомагали ворогові облаштовувати позиції та "створювали позитивний імідж" окупаційної влади. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

– За інформацією слідства, директор Херсонського водоканалу Віктор Скобліков розпорядився відправити спецтехніку на допомогу російській армії. Завдяки цьому загарбники спромоглися облаштувати оборонні позиції навколо обласного центру. Скобликов також змушував своїх підлеглих брати участь у масовках для радянського окупаційного режиму, - повідомили силовики.

У співпраці з російськими окупантами також підозрюють Оксану Міняйло, яка обійняла посаду виконувача обов'язків головного лікаря Білозерського центру первинної медико-санітарної допомоги. Зокрема, вона пообіцяла "завзято працювати над створенням позитивного іміджу окупаційної влади", а також запропонувала працевлаштувати лікарів із РФ та Криму. Обом чиновникам повідомили про підозру у держзраді.

СБУ також вручила підозру правоохоронцю Єгору Кузакову, який отримав посаду начальника Новокаховського відділу боротьби з економічними злочинами. За інформацією слідства, він активно працював для зриву посівної кампанії на Херсонщині, а також тероризував фермерські господарства. Його судитимуть за колабораційну діяльність.

- У розпал посівної він зухвало вилучав у них насіннєвий матеріал та мінеральні добрива. Обґрунтовував свої дії нібито недотриманням фермерами умов зберігання добрив та зерна, - розповіли у СБУ.

Силовики зазначають, що всі колаборанти та зрадники, які допомагали ворогові, будуть покарані та відповідатимуть за свої злочини.