14 серпня
Завантажити ще

Вибухи в Енергодарі: у мерії та МАГАТЕ заявили про загрозу некерованої ядерної катастрофи

Вибухи в Енергодарі: у мерії та МАГАТЕ заявили про загрозу некерованої ядерної катастрофи
Фото: REUTERS

Надвечір 6 серпня у тимчасово окупованому Енергодарі Запорізької області біля атомної електростанції пролунали нові вибухи. Про це заявила керуюча справами Енергодарської міської ради Яна Дабіжа в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

- Поки людство боїться керованої ядерної зброї путіна, в Енергодарі щомиті є ризик, що станеться некерована ядерна катастрофа, - заявила вона.

За інформацією чиновниці, в окупованому місті російські загарбники продовжують обстрілювати найбільшу АЕС у Європі. Близько 17:00 лунали нові вибухи. Вона також зазначила, що співробітники Росатому, які знаходилися на атомній електростанції, залишили її напередодні. Українські працівники АЕС залишаються щоб забезпечувати її роботу.

- Атомну станцію неможливо вимкнути або зупинити, тому там 24/7 повинен залишатися обслуговуючий її персонал, - наголосила Дабіжа. – Тому українські працівники залишаються на своєму робочому місці.

У МАГАТЕ також відреагували на обстріл росіянами Запорізької АЕС в Енергодарі. В організації стурбовані тим, що окупанти створили загрозу для реальної ядерної катастрофи.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі наголосила, що загроза через дії окупантів на Запорізькій АЕС дуже серйозна. Катастрофа на ЗАЕС може загрожувати не лише Україні, а й світу.

- Я надзвичайно стурбований вчорашнім обстрілом найбільшої в Європі атомної електростанції, який наголошує на реальному ризику ядерної катастрофи, яка може загрожувати здоров'ю населення та навколишньому середовищу в Україні та за її межами, – заявив Гроссі.

Станом на ранок 6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Подвійний обстріл ЗАЕС російськими військами із РСЗВ протягом одного дня, 5 серпня, викликав серйозний ризик для безпечного функціонування станції.