13 серпня
Завантажити ще

Мер Енергодару: Персонал ЗАЕС піддається тортурам, мешканці міста терміново виїжджають

Мер Енергодару: Персонал ЗАЕС піддається тортурам, мешканці міста терміново виїжджають
Фото: t.me/energoatom_ua

Персонал ЗАЕС зараз перебуває на станції, незважаючи на те, що напередодні її обстріляли. Крім того, людей зазнають тортур і постійного психологічного тиску. Про це в ефірі " 24 каналу " розповів міський голова Енергодару Дмитро Орлов.

За його словами, все це створює величезну небезпеку, яка може вилитися в найгірші наслідки. Він переконаний, що ми і весь світ маємо бути до цього готові. Місцеві жителі панікують та бояться, а тому намагаються терміново виїхати.

- Мешканці тимчасово окупованого Енергодару заради своєї безпеки намагаються евакуюватись на територію, підконтрольну Україні. Незважаючи на те, що у величезній черзі на блокпоста у Василівці, звідки можна виїхати до Запоріжжя, треба чекати на п'ять-шість днів, люди все одно готові йти на такий крок, — наголошує Орлов.

З початку окупації міста близько половини жителів поїхали. До 24 лютого там мешкало понад 50 тисяч осіб.

Втім, мер прогнозує, що кількість охочих залишити місто зростатиме. Адже зберігається ядерна та радіаційна загроза у місті.

- Це може стати наступним кроком до більш гострої проблеми зі спеціалістами, які обслуговують АЕС. Ми вже маємо відтік фахівців, які не вважають, що їхню безпеку буде гарантовано, якщо вони продовжать роботу на станції, — пояснив мер Енергодара.

Станом на ранок 6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Подвійний обстріл ЗАЕС російськими військами із РСЗВ протягом одного дня, 5 серпня, викликав серйозний ризик для безпечного функціонування станції.