13 серпня
Завантажити ще

На Запорізькій АЕС відключили енергоблок через обстріл: є пошкодження

На Запорізькій АЕС відключили енергоблок через обстріл: є пошкодження
Фото: t.me/energoatom_ua

Через ворожий обстріл Запорізької АЕС пошкоджено лінії електропередач. Четвертий енергоблок станції відключено від енергосистеми Про це повідомив голова Запорізької ОДА Олександр Старух у Facebook.

За його даними, вчора ввечері ворожий обстріл було здійснено магістраллю, що транспортує водень на ЗАЕС. Виникла пожежа. Інформації щодо постраждалих немає.

- Також внаслідок пошкоджень ліній електропередач 4-й енергоблок станції відключено від енергосистеми та переведено до резерву, - додав він.

Станом на 08:00 6 серпня 2022 р. Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Подвійний обстріл ЗАЕС російськими військами із РСЗВ протягом одного дня, 5 серпня, викликав серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

- Український персонал станції продовжує працювати та докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень. ЗАЕС досі окупована та контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається, - зазначили на станції.

5 серпня російська армія двічі обстрілювала Запорізьку АЕС. Внаслідок другого обстрілу станція отримала серйозні пошкодження та з'явилася загроза розпилення радіоактивних речовин.