Завантажити ще

Росіяни змушують людей за їжу йти на "референдум" у Луганській області

Росіяни змушують людей за їжу йти на
Фото: t.me/luhanskaVTSA

У тимчасово окупованих Лисичанську, Сєвєродонецьку, Попасній, Рубіжному, Гірському, Золотому та населених пунктах цих громад склалася складна гуманітарна ситуація. Люди відчувають нестачу продовольства та живуть у жахливих умовах. Про це повідомив голова ОВА Сергій Гайдай.

– Окупанти фактично знищили ці міста, зробили бездомними сотні тисяч людей, 90% з яких евакуювалися. Багато хто з тих, що залишилися, живуть у підвалах і укриттях. Спочатку їх звільнили від усього, а тепер змушують з'явитись на псевдореферендум, - зазначив Гайдай.

Він повідомив, що зараз у Луганській області активізовано "агітаційно-роз'яснювальну складову" підготовки до референдуму про входження регіону до складу РФ.

- Окупаційна влада та колаборантський громадський рух під виглядом надання продуктів харчування чи будівельних матеріалів організовують зустрічі з населенням нещодавно захоплених територій області. Виманюють персональні дані, закликають іти на так званий референдум, змушуючи людей обмінювати волю на їжу, питну воду та OSB-плити, – розповів Гайдай.

Раніше Гайдай заявив, що захопленим російськими військами містам Луганської області загрожують інфекції через антисанітарію. За його словами, людей рятують свердловини. Проте вода з них небезпечна. Вже є випадки отруєння серед населення після вживання такої води.