4 жовтня
Завантажити ще

Данилов: В Україні олігархом можуть визнати і іноземця

Данилов: В Україні олігархом можуть визнати і іноземця
Фото: facebook.com/danilov.oleksiy

Олігархом в Україні, окрім українців, може бути визнана також особа, яка є громадянином іншої держави. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов в ефірі телемарафону.

- Якщо людина діє на території України, то закон каже, що вона може бути і не громадянином країни, але визнана у нас олігархом. Це якщо він відповідає всім 3 з 4 критеріїв для цього. Громадянин іншої країни може бути зареєстрований як олігарх. А якщо в указах президента є персональні дані, то вони можуть бути закритими, - пояснив Данилов.

За його словами, 86 громадян нашої країни відповідають одному із 4 критеріїв для того, щоб їх визнати олігархами. Щойно буде зрозуміло, яка цифра буде за другим критерієм, суспільство дізнається.

Данилов звернув увагу на те, що в процесі роботи цього закону частина людей ухвалює рішення, як розпоряджатися своєю власністю, щоб не потрапити до реєстру олігархів.

- Ми за те, щоб у нас були люди, які займаються бізнесом, ми з великою повагою маємо до них ставитись. Але коли поєднуються монополії – медіа, політика, бізнес – це неприпустимі речі, - наголосив секретар Ради.

Закон про олігархів введено в дію 7 травня. Формування та ведення реєстру олігархів забезпечується Апаратом РНБО. 6 липня Вадим Новинський заявив, що вирішив скласти повноваження народного депутата України. 11 липня Рінат Ахметов оголосив про вихід його інвестиційної компанії SCM із медіабізнесу.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Ахметов не підпадає під критерії олігарха після виходу з медіабізнесу та втрати депутатського мандату його бізнес-партнером Новинським.