Завантажити ще

У нацпарку "Тузловські лимани" виявили загиблих через війну дельфінів

У нацпарку
Фото: facebook.com/rusevivan

У національному природному парку "Тузловські лимани" на Одещині знову виявлено дельфіни, які загинули через дії російських загарбників у Чорному морі. Про це повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв у Facebook.

- Від рук ворога гинуть не тільки люди, продовжують гинути найрозумніші істоти Чорного моря – дельфіни... Ось море знову вчора винесло на узбережжя двох дельфінів - азовок. Одного з них течія знову забрала на глибину моря, іншого – їли шакали, - написав він.

За його даними, бойові дії на Чорному морі відбуваються із застосуванням надводних та підводних човнів, де використовуються гідролокатори. Внаслідок використання гідролокаторів (сонар) створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров'я тварин. Зокрема, дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить із ладу їх органи навігації та ехолокації. Страждають дельфіни також від потужних вибухів під час бомбардування.

При ураженні органів навігації та слуху, дельфіни не можуть застосувати ехолокацію, тобто вони стають фактично "сліпими". Втративши орієнтацію тварини втрачають акустичний контроль за середовищем.

- "Сліпі" дельфіни перебувають у стресі та паніці, не можуть орієнтуватися у просторі. В результаті вони потрапляють на всілякі перешкоди, у тому числі й міни, що розбиваються об скелі. І головне – такі "паралізовані" дельфіни не можуть зловити рибу і швидко виснажуються, – пояснив Русєв.

За його словами, ослаблені від удару гідролокаторів дельфіни різко втрачають імунітет і стають об'єктом зараження збудниками інфекцій.

Вчений не виключає, що у пошкоджених тварин при різкому спливі на поверхню моря виникає газова емболія або декомпресійна хвороба. При тяжкій формі така хвороба може призвести до паралічу або смерті тварин, яких викидає море.

Як зазначає Русєв, трупи дельфінів, яких викидає на узбережжя, часто з'їдають шакали. Тому дані про загиблих тварин, які оприлюднює країна-агресор Росія, дуже занижені, оскільки знайти та врахувати у загальній кількості всіх викинутих морем тварин практично неможливо.