Завантажити ще

ОК «Південь»: Вночі росіяни поспішно евакуювались з острова Зміїний

ОК «Південь»: Вночі росіяни поспішно евакуювались з острова Зміїний
Фото: //Отонак//wikimedia.org

Російські війська поспішно евакуювались з острова Зміїний. Імовірно, що окупанти повністю залишили його, повідомляє ОК «Південь». 

- Протягом ночі, внаслідок вдало проведеного чергового етапу військової операції із нанесенням вогневих ударів нашими ракетними та артилерійськими підрозділами по острову Зміїний, противник поспіхом евакуював залишки гарнізону двома швидкісними катерами і, імовірно, залишив острів, - повідомили в ОК.

Наразі Зміїний вкрито пожежею, лунають вибухи. Остаточні результати операції дорозвідуються.

Острів Зміїний зараз. Фото: facebook.com/okPivden

Острів Зміїний зараз. Фото: facebook.com/okPivden

У міноборони РФ запевнили, що це «крок доброї волі»

Оборонне відомство країни-агресора офіційно підтвердило відхід їх військових. Однак заявили, що це був «крок доброї волі».

У заяві уточнюється, що цим "світовій спільноті продемонстровано, що Російська Федерація не перешкоджає зусиллям ООН для організації гуманітарного коридору з вивезення сільськогосподарської продукції з території України".

Острів Зміїний знаходиться на рівній відстані від румунського міста Суліна та українського Вилкового. У 2009 році Міжнародний суд у Гаазі закріпив за Зміїним статус острова та ухвалив компромісне рішення щодо морського кордону. Єдиний населений пункт на острові - селище Біле, в якому живуть переважно військовослужбовці гарнізону. На Зміїному є відділення пошти та банку. Був зайнятий окупантами 24 лютого.