1 жовтня
Завантажити ще

Генштаб: РФ розгортає «Гради» на кордоні біля Сумщини

Генштаб: РФ розгортає «Гради» на кордоні біля Сумщини
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

На початок 126-ту добу війни в Україні зберігається загроза авіа та ракетних ударів з території Білорусі по об’єктах на території України. Як повідомляє Генштаб ЗСУ, війська цієї країни-сусіда продовжують проводити перевірку своїх сил на Волинському та Поліському напрямках. На період з 28 червня по 16 липня поточного року у Гомельській області сплановано проведення військових зборів з військовозобов’язаними.  

На Сіверському напрямку російські війська продовжують утримувати у прикордонних районах на території Брянської та Курської областей до трьох батальйонних тактичних груп зі складу 1-ї танкової та 20-ї загальновійськової армій і підрозділів повітряно-десантних військ.

Агресор обстріляв з артилерії позиції Сил оборони у прикордонних районах Сумської та Чернігівської областей. Також відзначено розгортання в безпосередній близькості до державного кордону України реактивних систем залпового вогню “Град”.

На Харківському напрямку підрозділи противник зосередив зусилля на утриманні раніше зайнятих позицій. З метою уточнення положення наших військ ворог провів повітряну розвідку в районах Циркунів, Кутузівки.

На Слов’янському напрямку ворог зосередився на штурмі з метою виходу на рубіж Богородичне – Краснопілля і створенні умов для подальшого наступу на Барвінкове та Слов’янськ.  Противник обстрілював позиції наших військ у районах Маяків та Серебрянки.

На Донецькому напрямку продовжуються бої на Лисичанському та Бахмутському напрямках – ціль противника – оточити Лисичанськ. На Лисичанському напрямку ворог продовжує наступ у напрямку Вовчоярівка – Верхньокамʼянка.

На Бахмутському напрямку росіяни ведуть наступ у напрямках Мідна Руда – Клинове. Мають частковий успіх, закріплюються у північній частині Клинового та поблизу траси Е-40 (у районі Вуглегірської ТЕС). З метою збереження темпу наступу на зазначеному напрямку окупанти посилили угруповання однією батальйонною тактичною групою.

На Новопавлівський напрямок окупанти перемістили до двох батальйонних тактичних груп з Авдіївського та Бахмутського напрямків.

На Авдіївському, Курахівському та Запорізькому напрямках ворог активних дій не вів. Систематично обстрілює ЗСУ з метою сковування підрозділів Сил оборони України та недопущення їх перекидання на інші напрямки.

На Південнобузькому та Таврійському напрямках підрозділи загарбники зосередились на утриманні раніше зайнятих рубежів, недопущенні проведення нашими військами контрнаступальних дій у Херсонській та Миколаївській областях.

На Криворізькому напрямку ворог, з метою посилення своїх підрозділів, перемістив у визначений район до однієї батальйонної тактичної групи. На Миколаївському напрямку агресор додатково розгорнув зенітну ракетну батарею С-300ВМ.

В північно-західній частині Чорного моря корабельне угруповання чорноморського флоту РФ продовжує виконувати блокувати морські комунікації та вести розвідку. У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебуває три носії крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.

Наші літаки та гелікоптери продовжують завдавати авіаційних ударів по скупченнях живої сили та військової техніки противника на визначених напрямках. Окупанти і далі зазнають значних втрат у боях із Силами оборони України.