Завантажити ще

Голова МВС: У Кременчуці тіла більшості загиблих нерозпізнані - сильно обгоріли

Голова МВС: У Кременчуці тіла більшості загиблих нерозпізнані - сильно обгоріли
Фото: t.me/Pravda_Gerashchenko

На сьогодні правоохоронці мають тіла 18 загиблих в результаті удару російської ракети по ТЦ у Кременчуці. Ще 21 особа вважаються зниклими безвісти, але частина з них може бути серед наявних тіл, повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

- Маємо 18 тіл загиблих, 21 - зниклих безвісти. Частина з них може бути з цих 18-ти жертв, які вже знайдені. Оскільки тіла більшості нерозпізнані через те, що вони сильно обгоріли, - підкреслив Монастирський, слова якого цитує «РБК Україна».

За словами міністра, на цю хвилину можна сказати про розбір 60% завалів ТЦ.

- Тому цифри ще не кінцеві. Будемо намагатися розібрати все до завтрашнього ранку і повідомимо про кінцеву кількість загиблих, - пояснює Монастирський.

Він повідомив, що один з рятувальників постраждав під час ліквідації наслідків удару.

- На сьогодні маємо сказати про 59 поранених, які вчора звернулися до лікарні. 25 з них госпіталізували. Одна особа, на жаль померла в лікарні. В цій трагедії є також і поранена дитина. Є і потерпілий серед рятувальників, вчора він потрапив у лікарню від отруєння чадним газом, - сказав Монастирський.

Результати удар ракети по ТЦ. Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

Результати удар ракети по ТЦ. Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

 В свою чергу генпрокурор Ірина Венедиктова повідомила, що обстріл у ТЦ може розглядатися у Гаазі.  Вона додала, що наразі разом із керівництвом міста вже пропрацювала над посиленням відповідальності для власників ТЦ та магазинів, які не дотримувалися правил евакуації під час повітряної тривоги.

- Приїхали (міжнародні. – Ред.) експерти, які вже працюють у нас. У них є досвід роботи з нашими слідчими, оперативниками. І те, про що я говорила правоохоронцям, – що нам треба відразу брати стандарт міжнародного гуманітарного права. Це складно, ми до цього не звикли, хоча в нас війна 8 років. Але цей стандарт треба брати і його вже тримати, тому що, можливо, ця справа буде справою, яка буде розглядатися у Гаазі, - повідомила Генпрокурорка.

Вона додала,  що наразі ніхто не знає, якою потім буде стратегія розслідування, тому треба відразу збирати докази таким чином, щоб вони "були належні у будь-якому суді".  

Заява РФ відносно удару

У міноборони країни-агресора заявили, що їх ракети нанесли удар «по ангару зі зброєю та боєприпасами, що надійшли від США та європейських країн, у районі Кременчуцького заводу дорожніх машин». Та запевнили, що детонація цих боеприпасів “визвала пожежу у непрацюючому ТЦ».

Заява Міноборони РФ.

Заява Міноборони РФ.

У місцевій владі Кременгука запевнили, що в радіусі 5 км від ТЦ немає ніяких складів та ангарів зі зброєю та боєприпасами.

 Історія питання

Росія вдарила ракетами по Кременчуку 27 червня. Одна з ракет влучила по ТРЦ "Амстор", який не закрився через тривогу. У приміщенні було біля тисячі людей. На ранок 28 червня відомо про 18 загиблих від удару. Ще 59 осіб звернулися за медичною допомогою після удару. 25 з них було госпіталізовано. 

У місті оголошена триденна жалоба за загиблими від російського удару.