Завантажити ще

СБУ викрила агентурну мережу розвідки Росії, до якої входив нардеп Деркач

СБУ викрила агентурну мережу розвідки Росії, до якої входив нардеп Деркач
Фото: t.me/СБУкр

Служба безпеки України викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу Росії, яка допомагала ворогові у захопленні нашої країни. До неї входив народний депутат Андрій Деркач. Про це пише Telegram-канал СБУ.

За інформацією силовиків, Деркач займався створенням приватних охоронних підприємств у різних галузях нашої країни, які мали сприяти швидкому захопленню країни. Наразі правоохоронці розпочали досудове розслідування проти народного депутата.

Як зазначають у СБУ, розробку мережі було нейтралізовано ще на початку повномасштабного вторгнення Росії під час затримання колишнього помічника нардепа Ігоря Колесникова. Останній був співробітником ГУ ГШ Росії із позивним "Ветеран" і виступав зв'язківцем та фінансовим кур'єром між спецслужбами країни-окупанта та Деркачем.

Відомо, що народного депутата завербували ще 2016 року. З ним особисто працювало найвище керівництво ГРУ – начальник управління Ігор Костюков та його перший заступник Володимир Алексєєв.

"Нардеп, зокрема, отримував кошти від ГУ ГШ РФ для створення приватних охоронних структур, які ворог планував використати для захоплення України. На реалізацію своїх планів ГРУ виділяло по 3-4 мільйони доларів США раз на кілька місяців. Як свідчать матеріали слідства, значна частина цих коштів опинилася у кишенях Деркача", - зазначили у СБУ.

Колесников зі свого боку після затримання дав багато свідчень щодо діяльності мережі та її ролі у повномасштабній війні. Вже у травні йому оголосили вирок за держзраду.

- При входженні військ, коли буде зрозуміло, що міста здаються, ці охоронні підприємства мали забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами і таким чином забезпечувати мирний вхід до міст, – заявив Колесников.

ГРУ, як зауважив зрадник, під час захоплення Києва мало використовувати дві бригади спецназу та сили операції, які б зайшли з території Білорусі. Звідти планували швидко просунутися до Києва, захопити урядовий квартал і зібрати віче у Верховній раді, яке проголосувало б за створення нового уряду. Однак ці плани було повністю зруйновані українськими захисниками.