Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Венедиктова: Україна розслідує винесення псевдосудом смертного вироку іноземцям

Венедиктова: Україна розслідує винесення псевдосудом смертного вироку іноземцям

Україна розпочала досудове розслідування за фактом винесення смертного вироку фейковим судом так званої "ДНР" британцям Ейдену Асліну і Шону Піннеру та марокканцю Брагіму Саадуну, які разом із ЗСУ захищали Маріуполь. Всі причетні до "вироку" мають бути притягнуті до відповідальності, написала на своїй сторінці у Фейсбуці Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова.

За її словами, згідно з Женевськими конвенціями, іноземці як військовополонені не можуть бути притягнуті до відповідальності за участь у воєнних діях.

- Жоден військовополонений не може бути засуджений без можливості захисту та без допомоги кваліфікованого адвоката чи захисника. Це основоположний принцип права на справедливий суд, який діє як у мирний, так і у воєнний час. Більше того, у сучасному європейському просторі смертна кара розглядається як неприйнятна форма покарання, несумісна з основними правами, - наголосила Венедиктова.

Таким чином, додала вона, фальшивий вирок Ейдену Ейсліну, Шону Піннеру і Брагіму Саадуну - це «ніщо інше, як порушення і знущання над передбаченими міжнародним гуманітарним правом і міжнародним правом прав людини зобов'язаннями Росії як окупаційної держави".

Венедиктова окремо зазначила, що подібними «вироками» Росія у черговий раз «демонструє свою відчуженість від системи, заснованої на правилах, і кричущу зневагу основою верховенства права».  Вона також зауважила, що Україна вже розпочала досудове розслідування за цим фактом і вживе всіх необхідних заходів для того, щоб усі причетні до цих протиправних дій були притягнуті до відповідальності.

Про що йдеться

9 червня "Верховний суд" так званої "ДНР" засудив двух  британців та марокканця до страти. «Вирок» у так званій "ДНР" винесла "колегія Апеляційної палати Верховного суду".

Ейдену Есліну 28 років, у 2015 році він воював у Сирії проти «Ісламської держави» на боці курдських загонів народної самооборони (YPG). У 36-й бригаді морської піхоти ЗСУ почав служити у 2018 році та збирався одружитися з мешканкою Миколаєва, вчителькою англійської мови у навчальному центрі ВМС України.

Шону Піннеру 48 років. Громадянину Марокко Брагіму Саадуну – 21 рік. Він приїхав до України у 2019 році, намагався навчатися у політеху, а у 2021 році уклав трирічний контракт із ЗСУ.