7 серпня
Завантажити ще

ЗМІ з’ясували, що під час рейдів до "Азовсталі" Україна втратила не менше трьох гелікоптерів

ЗМІ з’ясували, що під час рейдів до
Фото: t.me/mariupolrada

Збройні сили втратили щонайменше три гелікоптери під час місій щодо поставок до "Азовсталі" медикаментів та боєприпасів, а також для евакуації поранених. До захисників із допомогою літали 16 військових гелікоптерів Мі-8. Одного разу вони привезли на завод 72 бійця полку "Азов". Про це йде мова у статті "Української правди" "Острів надії". 

За даними журналістів, після оточення міста збройні сили майже повністю втратили зв’язок із захисниками "Азовсталі". Зв’язатись з захисниками можна було лиш через небо. Відповідальним за поставки підкріплення і забезпечення у Маріуполь було Головне управління розвідки. Вони використовували для польотів армійські вертольоти Мі-8. 

За словами керівника ГУР Кирила Буданова, всього було 7 таких вертольотних місій. Вони літали вночі, на максимально малих висотах. На борту були медикаменти, боєкомплект, їжа і вода. Назад вони забирали важких поранених. Не всі місії були успішними.

- На п'ятому польоті вперше групу засікли, коли вони повертались із Маріуполя, і один вертоліт збили. На сьомому заході так само на зворотному шляху одна вертушка загорілась і впала на окупованій території. Тоді з Дніпра підняли інший вертоліт, рятувальний, щоб витягнути тих, хто вижив. Але його уже чекала засідка, і з ПЗРК цей вертоліт збили. Так вони там тепер і лежать вдвох, як в кіно – один біля одного, - розповіло виданню джерело.

Сьомий політ із забезпеченням відбувся, за даними журналістів, десь на межі квітня-травня, днів за 20 до повного виходу захисників з "Азовсталі".