Завантажити ще

Військові, що втратили у боях кінцівки, продовжують захищати Харків

Військові, що втратили у боях кінцівки, продовжують захищати Харків
Фото: tsn.ua

Українські військові, які втратили кінцівки під час боїв з російськими окупантами, знову повернулися до строю. Наразі вони захищають Харків, а також передають свій досвід та вчать новобранців бути обережними. Про це повідомляє ТСН.

Бійці Роман Кашпур та Дмитро Гержан не вважають, що відсутність кінцівок – це привід не захищати свою країну:

- Звичайно, мали право за кордон виїхати, співчували б там усім – підтримували телефонними дзвінками – ніхто б не засуджував, – кажуть чоловіки.

До своїх поранень ставляться з гумором – наприклад, Дмитро показує протез із модним малюнком, його він називає татуюванням. А Роман розповідає, що втратив ногу ще у 19 років, але з того часу тільки інтенсивніше почав займатися спортом.

Він бігав, присідав, стрибав, постійно тренувався, щоб поставити неймовірний рекорд – протягнути на собі літак Ан-26. І це йому вдалося, до того ж у символічному йому місці – на аеродромі Чугуєва – туди його пораненим переправили з Маріуполя.

24 лютого російські загарбники спалили цей аеродром, а Роман майже одразу пішов захищати такий дорогий для нього Харків. Каже, що тоді зрозумів, найважче – це не 16-тонний літак на собі тягти, а коли рідні люди – у небезпеці.

Дмитро Гержан, з позивним Тритон, раніше воював з Романом і знаходився з ним поряд під час поранення. Дмитро теж втратив ногу, коли брав участь у диверсійній операції — перебував у групі, яка вкрала головного свідка у справі збитого малазійського "Боїнга". Група підірвалася на мінах.

Бійці кажуть, що мають намір і надалі боротися разом і саме разом вони збираються зустріти нашу перемогу.