5 червня
Завантажити ще

Україні передали секретні дані найбільшого злочинного даркнет-магазину «Гідра»

Україні передали секретні дані найбільшого злочинного даркнет-магазину «Гідра»

Найболючіший за останні кілька років удар по незаконній світовій торгівлі в даркнеті зброєю, наркотиками, підробленими документами і бозна-чим ще був завданий кримінальною поліцією Німеччини в рамках міжнародної операції в квітні цього року. Правоохоронцям вдалося закрити російськомовний магазин Hydra (« Гідра »), найбільший нелегальний торговий майданчик у світі.

Вдумайтесь лише: за один 2020 рік через «Гідру» було здійснено продаж на загальну суму не менше 1,23 мільярда євро. Усі ці гроші отримано від продажу наркотиків, зброї, персональних даних та підроблених документів.

Але найголовніший успіх спецоперації - поліція отримала інформацію про продавців або їх посередників по всьому світу. Попереду – гігантський масив роботи: на «Гідрі» зареєстровано понад 17 мільйонів користувачів з усього світу, зокрема 19 000 активних продавців нелегальних товарів та послуг.

Ця успішна операція в Німеччині здобула несподівано швидке продовження в Україні. Німецькі спецслужби передали українським повний доступ до матеріалів, отриманих внаслідок арешту сайту. Результат не забарився: як повідомляють джерела з МВС України, низка останніх затримань у нашій країні пов'язана саме з роботою на «Гідру». І це лише перша хвиля: наші оперативники мають намір якнайшвидше з'ясувати, хто з українців представляв інтереси сайту на території країни і які операції вони курирували. А з урахуванням того, що «Гідра» вважається дітищем спецслужб Кремля, Україна має особливий інтерес до отриманої з Німеччини інформації.

Як заявили в міністерстві торгівлі США, яке відразу ввело санкції проти «Гідри» та пов'язаних із нею майданчиків з торгівлі криптовалютою, більшість операцій виконуються з Москви та Санкт-Петербурга.

«Наші сьогоднішні дії посилають злочинцям сигнал: ви не можете сховатися в даркнеті, ви не можете сховатися в Росії або деінде у світі», - заявила глава мінфіну США Джанет Йеллен.

Наразі злочинці не зможуть сховатися і в Україні.