Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Києві шахрай продав 800 фальшивих прес-карт та дозволів на зброю

У Києві шахрай продав 800 фальшивих прес-карт та дозволів на зброю
Фото: t.me\Прокуратура Києва.

У Києві силовики припинили діяльність видавця, який масового друкував та продавав фальшиві журналістські посвідчення, прес-картки та інші документи, включаючи дозволи на зброю. Про це 30 травня у своєму телеграм-каналі повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

"Слідство встановило, що директор видавництва, яке зареєстровано й працює в Оболонському районі Києва, налагодив схему з виготовлення та продажу фейкових документів, які рекламував на власному веб-сайті", - йдеться у повідомленні прокуратури.

За грошову винагороду директор виготовляв посвідчення журналістів, прес-картки, довідки для оформлення дозволу на травматичну зброю, спеціальні перепустки та інші документи, що підтверджують статус журналіста. Документи продавалися людям, які не мають жодного відношення до журналістської діяльності, – зловмисник не перевіряв дані, які замовники надавали для виготовлення документів.

"Крім цього, за бажанням клієнта правопорушник виготовляв прес-картки нібито з акредитацією Міноборони України", - наголошують у прокуратурі.

Фото: Київська прокуратура\t.me

Фото: Київська прокуратура\t.me

Вартість підробленого посвідчення становила від 3000 до 5000 грн. залежно від терміну його дії. Послугами чорного видавця скористалося близько 800 клієнтів. а ще половина від цієї кількості – не встигла: під час обшуків вилучено понад 400 готових підробок-журналістських посвідчень. А також посвідчення громадської організації, 50 довідок на отримання травматичної зброї, державні номерні знаки та посвідчення на ім'я дружини фігуранта, видане так званою "ЛНР".

Також вилучено комп'ютерну техніку, на якій розміщувалася база з даними замовників, мобільні телефони та "чорнові" записи. Кримінальне провадження розслідується за ч. 3 ст. 358 ("Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів") Кримінального кодексу України.