Завантажити ще

Українські військові розповіли про тортури в полоні РФ: уколи, зґвалтування та побиття

Українські військові розповіли про тортури в полоні РФ: уколи, зґвалтування та побиття
Фото: t.me/denisovaombudsman

Українські військові після визволення з російського полону розповіли про тортури. Російські окупанти кололи їм невідомий препарат, ґвалтували жінок і тримали їх у нелюдських умовах. Про це заявила омбудсмен Людмила Денісова у Telegram.

За її словами, більшість українських військовослужбовців було взято в полон окупантами під Маріуполем.

– Спочатку їх утримували у підвалах та господарських спорудах. Потім етапували до гауптвахти, слідчого ізолятора в місті Донецьку та виправної колонії №120, які розташовані на тимчасово окупованій території. Надалі наших військових перевели до слідчих ізоляторів Таганрога та Воронежа, - розповіла Денисова.

Під час етапування українським воїнам замотували очі скотчем, надягали на голову мішок, зв'язували руки мотузками, додала вона.

- У полоні українських військовослужбовців катували – загрожували вбивством, били та принижували. З особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу Збройних Сил України та бійців загону спеціального призначення "Азов", - уточнює Денисова.

Омбудсмен також розповідає, що під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били прикладом від автомата на пальцях ніг та відкритих ранах, використовували плоскогубці, закидали петлю на шию та душили. Крім того, катували електрострумом, били кийком та ногами.

- Українські військовослужбовці повідомили, що їм вводили невідомі препарати на букву "М", після чого вони непритомніли і втрачали пам'ять. "Пробачте нас, рідні росіяни", гімн РФ, історію створення герба та прапора РФ, інакше - застосовували тортури, - інформує Денисова.

Водночас, українські жінки-військовополонені, які утримувалися в Донецькому СІЗО, розповіли, що у камерах, розрахованих на 2-3 особи, їх перебувало щонайменше 17-20.

- Жінки були позбавлені засобів гігієни та можливості помитися. Щодо них чинився психологічний тиск – на їхніх очах жорстоко били українських полонених чоловіків. Також полонянок примушували до статевих актів, – зазначає Денисова.

Крім того, життєво необхідна медична допомога пораненим українським військовослужбовцям не надавалася. Лікар оглянув їх лише перед переміщенням до табору військовополонених у місті Севастополі, де допомогу надавали представники МКЧХ.

– Українцям не давали воду, лише 1,5 літра на 30-40 осіб, обмежували у харчуванні – на території ОРДО денний раціон складався зі шматка хліба та сала. Іноді даючи м'ясо росіяни знущалися та казали, що воно "людське", - розповідає омбудсмен.

При цьому українські військовослужбовці не мали змоги зв'язатися з рідними.

Раніше Денисова розповіла про злочини російських військових в Україні, про які мирні жителі розповідають, звертаючись до гарячих ліній омбудсмена. Щодня 700-800 громадян, які розповідають про воєнні злочини. З початку повномасштабного вторгнення звернулися 44 тисячі осіб, які повідомили про військові злочини щодо 87 тисяч. Зафіксовано 500 випадків суїцидів після звірств росіян.