Завантажити ще

Російські солдати вкрали з Маріуполя три тисячі тонн металу та везуть до Ростова

Російські солдати вкрали з Маріуполя три тисячі тонн металу та везуть до Ростова
Фото: t.me/denisovaombudsman

Російські військові розмінували частину морського порту Маріуполя і першим кораблем відправляють три тисячі тонн металопродукції до Ростов-на-Дону. Про це уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова повідомила у Телеграмі.

- Мародерство рашистів на тимчасово окупованих територіях України продовжується. Після викрадення українського зерна окупанти розпочали вивіз металопродукції з Маріуполя. Для цього вони розмінували частину морського порту міста, – наголосила Денисова.

За її словами, першим кораблем із Маріуполя до Ростов-на-Дону росіяни відправляють три тисячі тонн металопродукції. На території порту до початку повномасштабного вторгнення Росії знаходилися до 200 тисяч тонн металу та чавуну, вартість яких становить 170 мільйонів доларів.

Крім того, для зручнішого вивезення награбованого росіяни почали відновлювати залізничне сполучення в Маріуполі та Волновасі.

– Своїми діями окупант порушує IV Женевську конвенцію 1949 року про захист цивільного населення під час війни та статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду, – заявила Денисова.

Омбудсман закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення російської федерації до України врахувати ці факти військових злочинів та порушень прав людини.