Завантажити ще

Журналіст Бутусов вимагає від Офісу президента скасування розпорядження не пускати його на передову

Журналіст Бутусов вимагає від Офісу президента скасування розпорядження не пускати його на передову
Фото: facebook.com \butusov.yuriy

Український військовий журналіст Юрій Бутусов заявив, що "люди з Офісу президента" заблокували його поїздки на передову. "Звільнений" від поїздок на фронт час Бутусов обіцяє витратити на матеріали, присвячені провалам української влади у війні з Росією. Про це головний редактор видання "Цензор.net" написав 27 травня на своїй сторінці у Фейсбуці.

Розпорядження ОП продиктоване нібито шкодою, якої завдають ЗСУ пости Бутусова, але журналіст відкидає ці звинувачення. За його версією, йому вирішили помститися за замітки про відповідальність влади за підготовку до війни та загрозливу ситуацію на Донбасі.

"Усі воїни на фронті чудово розуміють, що жодних секретів у своїх постах не викладав, а навпаки, сприяв вирішенню кількох загрозливих ситуацій. У тому числі завдяки особистій присутності. Людям на фронті потрібна правда, підтримувати їх треба особистою присутністю на передовій - там, де небезпечно, та розумінням реальних проблем, - пише Бутусов. - Деякі нетямущі керівники сьогодні видали вказівку на заборону мені відвідувати військові частини на передовій на фронті. Це рішення заважає моїй роботі щодо запису інтерв'ю з нашими воїнами на фронті, на передових позиціях, де я перебуваю, та щодо об'єктивного висвітлення важкої обстановки на Донбасі".

Журналіст вважає таке «оголошення війни» з боку деяких людей в ОП (яких він назвав "нетямущими керівниками") дуже шкідливою і небезпечною помстою та спробою усунути його від об'єктивного висвітлення обстановки.

"Тому вимагаю від керівництва ОП негайно переглянути свої вказівки та скасувати це абсурдне розпорядження. Інакше я повернуся з фронту для висвітлення політичної ситуації і витрачу час на демонстрацію ваших численних помилок та бездіяльності. Війна - це важливіша справа зараз, ніж політика, але якщо ви негайно не скасуєте свою ганебну вказівку, то я почну щось писати про політику теж і займуся тими, хто не вилазить три місяці з бункера та кабінету і заважає висвітлювати війну", - заявив Юрій Бутусов.

За останній тиждень нарікання викликали два пости Бутусова про події на Донеччині. Перший скандал виник після публікації відео зі знищенням мосту через Сіверський Донець у Сєвєродонецьку. Публікація відео, як виявилося, була не погоджена з військовим керівництвом і, більше того, могла стати інформацією для коригування вогню російською армією. За це, потроливши Бутусова, йому подякував у соцмережах російський військовий пропагандист Сашко Коц.

Також Бутусов написав пост про те, що відбувається на "дорозі життя" Лисичанськ-Бахмут, з якого можна було зробити висновок, що окупанти взяли під контроль трасу. У ЗМІ з'явилися матеріали про це, які посилаються на пост Бутусова, і інформацію довелося спростовувати голові Луганської ОВА Сергію Гайдаю.

– Деякі заголовки взагалі викликають обурення. Писати «Росіяни перерізали сполучення по трасі Лисичанськ-Бахмут. Луганщина у котлі?" безвідповідально та маніпулятивно. Свої припущення залиште при собі. Чи думали ви про те, що буде з рідними захисників, які захищають Луганщину, та з родичами, що залишилися в області, коли вони це прочитають? Який котел? Подумайте про людей, – заявив Гайдай і закликав вірити лише офіційним джерелам.

БУЛА СПРАВА

Раніше під час прес-марафону у грудні 2021 року Володимир Зеленський в обличчя звинуватив Юрія Бутусова у тому, що "на його совісті життя людей". Президент, замість того щоб відповісти на запитання журналіста про зрив спецоперації з "вагнерівців" та російських "кротів" в ОП, заявив, що Бутусов першим опублікував інформацію про застосування українською армією "Байрактарів" у зоні ООС 26 листопада 2021 року у відповідь на порушення режиму тиші російськими бойовиками на сході, що спричинило загострення на лінії розмежування.

- На вашій совісті смерті людей. Після цього знаєте, скільки було на нас атак та скинутих бомб дронами? – заявив глава держави.

Бутусов відповів, що Зеленському має бути соромно і президент перекладає свою відповідальність на інших. Згодом журналіст вибачився за те, що поводився під час прес-марафону занадто емоційно, але заявив, що не бере назад своїх слів і планує позиватися до Зеленського.