28 травня
Завантажити ще

Росія перекидає до України танки Т-62, створені 60 років тому. На черзі – Т-34?

Росія перекидає до України танки Т-62, створені 60 років тому. На черзі – Т-34?
Фото: dumskaya.net

Росія змушена знімати зі зберігання застарілі радянські танки Т-62, яким місце у музеї, а не на полі бою через значні втрати в Україні. Про це повідомив український Генштаб. Відсутність якісної системи наведення, динамічного захисту, низький потенціал живучості робить цей зразок техніки простою мішенню на полі бою.

Як уточнює "Думська ", посилаючись на оглядача групи «Інформаційний опір» Олександра Коваленка, розконсервувати Т-62 розпочали у 943-му центрі забезпечення мобілізаційного розгортання, що у Новоозерному на території тимчасово окупованого Криму. Цими танками нібито буде укомплектовано «перший полк, який формується в частинах Чорноморського флоту» Росії.

Також зняття зі зберігання танків Т-62 відзначається в 904 ЦЗМР у  Каменськ-Шахтинському Ростовській області. Цими танками доукомплектують танковий полк резерву на базі 150-ї мотострілецької дивізії.

Те, що російським військам довелося знімати з консервації Т-62, - очевидна ознака того, що вони втратили величезну кількість Т-72, Т-80 і Т-90 і змушені пересідати на морально застарілу техніку.

Т-62 – радянський середній та основний бойовий танк першого покоління. Було створено з урахуванням танка Т-55, "62" означає рік створення базової моделі. Т-62 вироблявся з 1962-го по 1975 рік, "найсвіжіші" модернізації танка проводилися у першій половині 80-х років.

Востаннє російська армія використала Т-62 під час вторгнення до Грузії у 2008 році, у 2011 році всі танки цього типу начебто остаточно списали, причому не на консервацію, а на розпил та переплавку. Але застарілі танки, ймовірно, вирішили все ж таки притримати «на чорний день».

У Т-62 немає систем автоматичного заряджання, а отже, необхідний четвертий член екіпажу – заряджаючий. У цих танках немає і може бути сучасних засобів зв'язку, спостереження, немає нормальних прицілів. Крім того, судячи з опублікованих фото та відео, розконсервовані Т-62 навіть не змогли укомплектувати необхідною кількістю динамічного захисту.

З початку повномасштабного вторгнення до України армія РФ, за даними українського Міноборони, втратила 1305 танків.

Раніше повідомлялося, що за три місяці выд початку повномасштабного вторгнення Росія значно вичерпала запаси своєї високоточної зброї. Масовані атаки українських об'єктів "з'їли" 60% арсеналу окупантів.